"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Rokietnicy nr 2

Działania styczeń / luty 2014

Babcia i Dziadzio – I to właśnie dla naszych kochanych dziadków  przygotowaliśmy przedstawienie. Swój występ rozpoczęliśmy od przedstawienia „Jasełek” a następnie nie zabrakło wierszy, piosenek,  upominków, które to sami wykonaliśmy z największą starannością, wkładając w to „całe swoje serduszka”. A podczas przedstawienia nasi wspaniali i wyjątkowi goście obdarowywali swoje wnuczęta gromkimi brawami i jakże ciepłymi uśmiechami. Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością - serdecznie dziękujemy.

Zwierzęta zimą - każdy przedszkolak wie, że bez naszej pomocy trudno byłoby im przetrwać zimę. Rozmawiając o ptakach postanowiliśmy bliżej  poznać : sikorkę, gawrona, gila, wróbelka,- naśladowaliśmy ich odgłosy, wypatrywaliśmy ich przez okno i udało się!  Sikorka i wróbelek odwiedzają  nas niemal kilka razy dziennie bowiem przedszkolaki wsypują do karmnika pyszne ziarenka zbóż którymi to nasi goście nie gardzą.
Wszędzie biało – na brak śniegu podczas realizacji tego tematu nie mogliśmy narzekać, bowiem było go pod dostatkiem. Śnieg, lód i wodę wykorzystaliśmy do eksperymentów, określaliśmy ich cechy, ocenialiśmy czystość i jak się okazało ku zaskoczeniu wielu dzieci nasz bielutki śnieg, wcale nie jest taki czysty jakby nam się wydawało.

Zimowe zabawy – Dzieci z naszego przedszkola opowiadały o swoich ulubionych zabawach na śniegu, malowały je i naśladowały. Podczas realizacji tego tematu rozmawialiśmy o sportach zimowych, nazywaliśmy je. W naszym przedszkolu pojawił się także sprzęt sportowy – narty i łyżwy, którym to przyjrzeliśmy się z bliska. Podczas naszych wspólnych rozmów podziwialiśmy także naszych sportowców zdobywających medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Jadwiga Karpińska