"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Rokietnicy nr 2

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

CHRONIMY ŚRODOWISKO - przedszkolaki uczyły się, kto to jest ekolog i same też już od tamtej pory starają się być prawdziwymi ekologami, którzy dbają o naszą przyrodę. Przy realizacji tego tematu uczyliśmy się segregować śmieci, dowiedzieliśmy się min. co to jest makulatura, recykling, cywilizacja i co za sobą pociąga to słowo. Podczas wycieczki po okolicy przedszkolaki urządziły akcję sprzątania śmieci.

NA ŁĄCE - razem z naszymi przedszkolakami obserwowaliśmy przyrodę. Z bliska przyglądaliśmy się zwierzątkom ( mrówce, biedronce, ślimakowi ) i roślinom znajdującym się na pobliskiej łące. Razem z dziećmi udało nam się zrobić zielnik a przez to bliżej poznać rośliny. Wielkim zaskoczeniem było dla nas wszystkich, że roślina którą zrywamy często do naszych bukietów- jaskier ostry jest rośliną trującą.

SPOTKANIE ZE STRAZAKAMI - 22 maja wybraliśmy się do naszej remizy strażackiej, w której to czekała na nas grupa strażaków. Strażacy zaprezentowali nam sprzęt gaśniczy, bliska obserwowaliśmy wozy strażackie, przedszkolaki na chwilę zamieniły się w strażaków, wypróbowali hełmy, które okazały się być bardzo ciężkie, gasiły pożar a także oglądały pokaz armatek wodnych. Na zakończenie strażacy odwieźli nas wozami strażackimi na sygnale do naszego przedszkola. Tego dnia czuliśmy się jak prawdziwi strażacy w akcji a pozytywne emocje towarzyszyły nam jeszcze przez kilka dni.

DZIEN DZIECKA - 30 maja 2014 roku na zaproszenie pani wójt Bożeny Gmyrek wybraliśmy się do świetlicy wiejskiej w Rokietnicy, gdzie zostały zorganizowane dla nas zabawy do muzyki, konkursy i słodkości. 3 –go czerwca 2014 roku całą naszą grupą przedszkolaków udaliśmy sie do restauracji „ Jaśminowy Dwór” w Rokietnicy. W restauracji czekała na nas pizza, lody i ogromna zjeżdżalnia, z której radości nie było końca. 6-go czerwca 2014 roku zostaliśmy zaproszeni przez mamę Dominiki do sklepu „Delikatesy Centrum”. Razem zwiedziliśmy sklep i zerknęliśmy we wszystkie  możliwe „konty”, niedostępne dla klientów. Zerknęliśmy do chłodni, dokładnie prześledziliśmy drogę dostarczania towaru, prześledziliśmy cały magazyn, biuro, pomieszczenia socjalne, śledziliśmy przez kamery klientów znajdujących się na sklepie. Na zakończenie wszystkie dzieci w prezencie dostały lody.

ŚWIETO RODZINY 10 –go czerwca 2014 rok w naszym przedszkolu  zgromadzili się tatusiowie, mamusie i dzieci aby wspólne uczcić Święto Rodziny. Tego dnia przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno- muzyczny pt. „W krainie baśni” Nasze dzieci wcieliły się min. w role: wilka, Czerwonego Kapturka, krasnali, wróżki, rybaka, Calineczkę i elfa. Wszystkie baśniowe postacie życzyły rodzicom zdrowia, radości i spełnienia marzeń.

ZAKONCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 27 czerwca 2014 roku dzieci wzięły udział w Mszy Świętej  kończącej rok szkolny. Następnie wraz z całą społecznością szkolną pożegnaliśmy rok szkolny biorąc udział w apelu. Tego dnia przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno- muzyczny pt. „Coraz bliżej są wakacje”. Po przedstawieniu przedszkolaki otrzymały dyplomy wieńczące  ich całoroczną pracę a także otrzymały drobne upominki.

Jadwiga Karpińska