"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Rozbórzu

Działania styczeń/luty 2013

W stycznia 2013 roku w Naszym Przedszkolu odbył się noworoczny bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki wraz z uczniami szkoły bawiły się w kolorowej oraz słodkiej scenerii na sali gimnastycznej. Całą taneczną zabawę prowadzili wspaniali i uzdolnieni muzykanci. Na balu nie zabrakło policjantów, strażaków, piratów, księżniczek, królewiczów, spidermanów, zwierzątek, którzy pląsali do przygrywanej muzyki. Przedszkolaki brały udział w konkursach, prowadzonych przez wodzireja. Tańczyły w kole, z balonem, nie zabrakło również wyłonienia najlepiej tańczącego przedszkolaka. Radości i emocji było mnóstwo! Dzieci bardzo długo czekały na ten dzień, a kiedy w końcu nastał, fantastycznie się bawiły. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, a wspólne zabawy i gry sprawiły dzieciom wiele radości. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następny bal karnawałowy w Naszym Przedszkolu.

Chociaż Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w styczniu, okazji do świętowania razem z dziadkami nigdy nie brakuje. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały dla swoich najbliższych jasełka bożonarodzeniowe oraz wierszyki i piosenki. Na widowni zasiadają dumni dziadkowie i dumne babcie. Nie brakuje także rodziców. Młodzi aktorzy – przedszkolaki – do swojego występu przygotowywały się już od grudnia ćwicząc z zapałem swoje role, również i tym razem do uroczystości przygotowały się wzorowo. Goście nagrodzili małych artystów brawami. Dzieci obdarowały swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przy współudziale rodziców. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w codziennym życiu.

Opracowała: Monika Trojnar