"KOMPETENTNE PRZEDSZKOLAKI" W RYSZKOWEJ WOLI


Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Nauczyciel prowadzący – Elżbieta Onyszko

AKTUALNOŚCI

Tak niedawno żeśmy się poznali, już pożegnania nadszedł czas… można by zaśpiewać z łezką w oku, bo to już ostatnie aktualności w tym roku szkolnym, niestety. Czas szybko minął i pora się rozstać, choć to bardzo trudne. Ale wcześniej spędziliśmy z sobą mnóstwo miłych i radosnych chwil. A działo się bardzo wiele.

W tym roku przypadło nam w udziale przygotować krótką część artystyczną na apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wywiązaliśmy się z tego zadania, a jakże. Dzieci nauczyły się kilku wierszy o treści patriotycznej i pięknie je zadeklamowały, trzymając w ręku chorągiewki. Śpiewaliśmy nawet hymn razem ze starszymi kolegami i koleżankami ze szkoły.

Ważnym wydarzeniem była wizyta pani z Gazety Jarosławskiej, która robiła nam zdjęcia, by zamieścić je w lokalnej prasie. Dzieci przyszły w tym dniu do przedszkola odświętnie ubrane i oczywiście podekscytowane. Zrobiliśmy sobie nawet na pamiątkę zdjęcie z paniąJ. Dzieci wraz z rodzicami czekali na numer gazety, w którym zamieszczone było nasze zdjęcie.

Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, bo ruch jest dla nas bardzo ważny. W deszczowy dzień robiliśmy doświadczenia z parasolami. Obserwowaliśmy, co dzieje się z parasolem, gdy pada deszcz i wieje silny wiatr, a parasol odwraca w drugą stronę. Trochę przemoczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy do przedszkola się suszyć.

W miesiącu maju przygotowywaliśmy się do święta najdroższych dla nas osób pod słońcem – naszych kochanych rodziców. Uczyliśmy się wierszy, piosenek i oczywiście przygotowywaliśmy upominki. W niedzielne popołudnie zebraliśmy się w wiejskiej świetlicy, by zaprezentować rodzicom nasze umiejętności. Pięknie deklamowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki oraz wręczyliśmy własnoręcznie zrobione upominki. Po części oficjalnej była zabawa, chociaż pogoda nie sprzyjała, dzieciom to nie przeszkadzało. Bawiły się świetnie.  

A 29 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny. Pożegnaliśmy kolegów i koleżanki, które odeszły do zerówki. Będziemy się z nimi spotykać na stołówce. Dzieci otrzymały piękne kolorowe dyplomy i słodkie upominki. Wszystkim życzymy udanych wakacji.

                                                                           

Elżbieta Onyszko

działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego