"KOMPETENTNE PRZEDSZKOLAKI" W RYSZKOWEJ WOLI

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

Tak niedawno żeśmy się poznali, już pożegnania nadszedł czas… można by zaśpiewać z łezką w oku, bo to już ostatnie aktualności w tym roku szkolnym, niestety. Czas szybko minął i pora się rozstać, choć to bardzo trudne. Ale wcześniej spędziliśmy z sobą mnóstwo miłych i radosnych chwil. A działo się bardzo wiele.

W miesiącu maju przygotowywaliśmy się do święta najdroższej dla nas osoby pod słońcem – naszej kochanej mamy. Uczyliśmy się wierszy, piosenek i oczywiście przygotowywaliśmy upominki. A gdy nadszedł ten ważny dzień, w napięciu oczekiwaliśmy na przybycie gości. Pięknie deklamowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki oraz wręczyliśmy własnoręcznie zrobione upominki. Po części oficjalnej był słodki poczęstunek (nie tylko dla mamJ).

A w połowie czerwca, jak co roku wzięliśmy udział w podsumowaniu akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, które odbyło się w szkole podstawowej w Ryszkowej Woli. Polonistka, pani Lidia Wieleba zaprosiła z tej okazji do naszej szkoły poetkę – panią Annę Gajda, która czytała nam swoje wiersze oraz opowiadała o okolicznościach ich powstawania. Dowiedzieliśmy się też, że ilustracje do wierszy wykonywały jej wnuczki.

A 29 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny. Pożegnaliśmy kolegów i koleżanki, które odeszły do zerówki. Będziemy się z nimi spotykać na stołówce. Dzieci otrzymały piękne kolorowe dyplomy i słodkie upominki. Wszystkim życzymy udanych wakacji. Na koniec zorganizowaliśmy ognisko integracyjne, chociaż pogoda nam nie sprzyjała. Z pomocą pani Ani – mamy Lidzi – rozpaliliśmy ognisko i przygotowaliśmy kiełbaskę do pieczenia. Każdy przedszkolak mógł spróbować swoich sił i samodzielnie upiec nabitą na patyk kiełbaskę. Ależ była frajda, a jak smakowało!!! J. Zostało nawet małe co nieco dla pieska, bo my potrafimy dzielić się choćby i ze zwierzętami.

Elżbieta Onyszko