"KOMPETENTNE PRZEDSZKOLAKI" W RYSZKOWEJ WOLIDziałania marzec / kwiecień 2014

Białej zimy nie ma już!


Za to wiosna jest tuż, tuż……


W tym roku zima była dla nas dość łaskawa, jednak bardzo czekamy już na wiosnę. Marzy nam się już dłuższy pobyt na świeżym powietrzu, zabawy na placu zabaw. Czekamy na pierwsze wiosenne kwiaty, których nazwy już poznaliśmy, zieloną trawę, pierwsze liście na drzewach, a także na ptaki, które przylecą do nas z ciepłych krajów. Bardzo jesteśmy ciekawi, czy w tym roku też w gnieździe naprzeciw naszego przedszkola, zamieszka bocian. Zastanawialiśmy się, czy żaby rzeczywiście są jego przysmakiem. Zrobiliśmy nawet bociana wykorzystując różne materiały.

Wraz z nadejściem wiosny bardzo dużo dzieje się na wiejskim podwórku. Poznawaliśmy zwierzęta, które mieszkają w wiejskiej zagrodzie. Uczyliśmy się nazywać potomstwo tych zwierząt, przeliczaliśmy je, a także naśladowaliśmy odgłosy wydawane przez te zwierzęta.

Sporo czasu zajęło nam przygotowanie różnych ozdób wielkanocnych. Robiliśmy pisanki owijane kolorową bibułą, kartki świąteczne, a także zające z leniwej ósemki(bardzo ładne nam wyszły). Rozmawialiśmy o tradycjach związanych ze świętami wielkanocnymi i wspólnie wykonaliśmy koszyk, który ozdobił tablicę w naszej Sali.

A po świętach już apel z okazji Dnia Ziemi, ważny dla nas, bo byliśmy przebrani za żabki i siedząc w stawie, tworzyliśmy dekorację. Po apelu wysłuchaliśmy ciekawostek o mieszkańcach okolicznych lasów, które opowiadał nam szczególny gość zaproszony z tej okazji – zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Jarosław – pan Andrzej Sobota. Wiemy już, że niedaleko naszej miejscowości mają swoje gniazda rzadko spotykane ptaki – bocian czarny oraz orzeł bielik. Jesteśmy już bogatsi o takie informacje.

A co nowego jeszcze przed nami? Kto wie…. Zapraszamy do poczytania o nas za dwa miesiące……….

Elżbieta Onyszko

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego