"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Siennowie nr 2

Działania styczeń / luty 2014

DZIEŃ BABCI I DZIADKA.
Odbył się tradycyjnie w remizie OSP. Przedszkolaki  uczciły ten dzień swoim strojem  i występem. Czerwone serduszka u dziewczynek, kolorowe muchy u chłopców, jaskrawo odcinały się od bieli bluzek i koszul. Żywiołowe piosenki i miłe w treść wiersze podobały się Dziadkom i wzruszały , a brawa i śmiech długo rozlegały się echem  w pięknie przystrojonej sali. W takim momencie wszyscy  i panie i mamy i babcie dumne są ze swoich pociech.

KONKURS STRAŻACKI.
Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym dotyczącym pożarów i pracy strażaka oraz służb ratowniczych. Wykonane były w formacie A3 oraz pastelami. Czekamy na werdykt  jury.

ZABAWA CHOINKOWA.
Połączona była z balem przebierańców. Razem z przedszkolakami bawiły się młodsze dzieci szkolne. Można było zobaczyć batmana, królewnę, królową, pszczołę, biedronkę, baletnicę, wróżkę i inne. Dzieci ogromnie się cieszyły, tym bardziej, że pląsy i zabawy prowadził znany nam rytmik. Kolorowe światła mrugały i zachęcały do karnawałowego szaleństwa. Nie zabrakło również słodyczy i napojów. Do takiej zabawy dzieci tęsknią co rok.

OTWARCIE STOKU SANECZKOWEGO OBOK SZKOŁY.
Otwarcie odbyło się z udziałem miejscowych władz, czyli sołtysa i radnego. Połączone było  z konkursem na najciekawszy pojazd zimowy oraz zjazd na nim. Do chętnych należał nasz przedszkolak Patryk. Wystąpił jako ostatni, 36 zawodnik z pojazdem wyścigówką, zrobionym z sanek  i pudła pomalowanego farbą. Koledzy i koleżanki mocno dopingowali chłopca, zjazd był świetny,  a jeszcze świetniejsze wręczenie medalu przez pana radnego za  miejsca zajęcie pierwszego miejsca w kategorii dla najmłodszych.

KOSMOS, PLANETA ZIEMIA.
Dzieci od zawsze interesują się tym, co nieodkryte do końca i zagadkowe. Z radością inscenizowały więc wyprawę w kosmos, poruszanie się w stanie nieważkości, spotkanie z ufoludkami, wykonały rakietę z plastikowych butelek. Zastanawiały się, co by było gdyby nie było planety Ziemi. Przy pomocy globusa i lampki poznały zjawisko dnia i nocy, położenie i nazwy kontynentów, segregowały śmieci do kolorowych pudełek i śpiewały piosenkę „Nie warto mieszkać na Marsie, nie warto mieszkać na Wenus, na ziemi jest życie ciekawsze, powtarzam to każdemu”.

Renata Dziurzyńska