"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Siennowie nr 2

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

DZIEŃ MAMY I TATY
W tym roku świętowaliśmy dzień rodziców: mamy i taty. Dla nich dzieci śpiewały piosenki, dla nich deklamowały wiersze. Mamom i tatusiom wręczyły kolorowe laurki i drobne pracochłonne prezenty- papierowe pudełeczko z cukierkiem czy makaronowy naszyjnik, bibułkowy kwiat i z kółek origami. A najciekawszą niespodziankę zachowały na koniec – owoce, po które wędrowały wcześniej do pobliskiej hurtowni i zakupiły je za uzbierane groszaki. Taki dzień jest zawsze wyjątkowy, dostarcza radości i dumy z pociech, daje satysfakcję z włożonego wysiłku wychowawczego.

DZIWNA WIZYTA
Od czasu do czasu zdarzają się nam niespodzianki przyrodnicze. Tak było kiedyś z papużką falistą , która sfrunęła do sali prosto z gałęzi przez otwarte okno, potem z sową, która pomieszkiwała sąsiadujące z placem zabaw drzewo, a tym razem odwiedziła dzieci zbiegła z chlewika świnia. Ciekawość i uciecha  przełamała dziecięcy strach i popchnęła je trop w trop za zwierzęciem.

DZIEŃ DZIECKA
Tradycyjnie obchodzimy go na wesoło i na słodko. Jemy pieczone przez rodziców kiełbaski, pijemy pyszne soczki i jemy dużo słodyczy, a potem bawimy się w gronie rówieśników z grupy drugiej.

PIKNIK RODZINNY
W ramach szkolenia odbył się piknik rodzinny. Dzieci razem z rodzicami, nauczycielkami i trenerem spędziły go na wolnym powietrzu, jedząc kiełbaski, bawiąc się z chustą animacyjną i na placu zabaw.

ORKIESTRA W PRZEDSZKOLU
Dzieci miały okazję poznać wygląd, sposób gry i dźwięki wydawane przez różne instrumenty, m.in. perkusję, akordeon, keyboard, saksofon i gitarę elektryczną. Chętne próbowały gry na perkusji.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Odbyło się na szkolnym korytarzu, gdzie starym zwyczajem dyr. szkoły, Elżbieta Nykiel, wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy ukończenia punktu przedszkolnego życząc dobrego wypoczynku.

W ZERÓWCE
W związku z remontami na szkolnym korytarzu zmuszeni byliśmy do zajęcia zerówki na okres kilku dni. Okazało się, że zabawa w niej to oswojenie starszaków z miejscem, do którego uczęszczać będą po wakacjach. Natomiast dla dzieci młodszych to wspaniałe miejsce, do którego zwykle nie mają dostępu. Zajęcia trwać będą do 17 lipca, a potem życzymy wszystkim udanych wakacji!

Renata Dziurzyńska