"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Świętoniowej

Działania styczeń/luty 2013

Za nami kolejne dwa miesiące wspólnej zabawy i nauki. Początek roku sprowokował nas do podjęcia przyrzeczeń noworocznych. Dzieci ustaliły sobie w myślach dobre postanowienia na ten czas.

Kiedy za oknami zrobiło się mroźno i śnieżnie bawiliśmy się w najlepsze na naszym corocznym przedszkolnym balu karnawałowym.

„Lecz oto księżniczki przybyły na bal
każda suknię ma lśniącą, koronę i szal.
Za nimi kroczą dumnie rycerze wspaniali
wszyscy bardzo dzielni, chociaż jeszcze mali.
Muzyka do tańca zagrała wesoło
wirują radośnie wszystkie pary wkoło”.

Wszyscy podekscytowani przebierali się w szatni i jak to zwykle na balach bywa za sprawą barwnych kostiumów dziewczynki zmieniły się w księżniczki, wróżki, motylki itp. chłopcy natomiast m.in. w dynię, Zorro, Batmana. O godzinie 13 nastąpiło uroczyste otwarcie balu. Pierwszym punktem była kolorowa parada uczestników, którzy zaprezentowali swoje przebrania. Następnie przenieśliśmy się do krainy tańca i muzyki. Dzieci miały do dyspozycji balony. Na koniec wszyscy wspólnie zaprezentowali się pozując do grupowej fotografii. Zabawy tego dnia tak nas pochłonęły, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy zegar wybił 17.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkich rodzicom, którzy dołożyli starań, aby ten dzień był wyjątkowo radosny i kolorowy!

Kolejny tydzień upłynął nam niezwykle radośnie i emocjonująco! Był niezwykły dla przedszkolaków, ponieważ odbyła się premiera ich występu. Mali aktorzy zasługują na najwyższa ocenę widzów, czyli Dziadków i Rodziców. Przedszkolaki swoim zaangażowaniem chciały pokazać jak bardzo kochają swoich najukochańszych Dziadków. Był to, bowiem moment zwieńczenia naszej kilkutygodniowej pracy nad przygotowaniami do tegoż Święta. Dzieci wyszły na scenę w pięknych strojach. W niezwykłym klimacie przedstawiły Jasełka oraz przekazały z serca płynące życzenia. Zaśpiewały piosenki, a także wręczyły prezenty. Najwspanialszą nagrodą były dla nas rozpromienione uśmiechy Widzów i moc oklasków. Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie zarówno w naszej pamięci jak i naszych gości, a liczne fotografie i filmy z tego wydarzenia będą dla wszystkich miłą pamiątką.
Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, a Rodzicom za przygotowanie wspaniałego słodkiego poczęstunku po przedstawieniu.

W dniu 29.01.2013 r. kiedy w około ścieliła się piękna zima, gruba warstwa białego śniegu pokrywała pola, lekki mróz szczypał w nosy, przedszkolaki wybrały się na wspaniały kulig po Świętoniowej. Zorganizowaliśmy go dzięki pomocy i uprzejmości taty jednego z przedszkolaków. Było to pierwsze takie przeżycie i rzadko spotykana forma zimowego wypoczynku w życiu większości naszych dzieci. Pierwszy raz miały okazję jechać za dużymi saniami przez polne zakręty i zaspy. Kulig ten dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Po przejażdżce, dzieciaki pełne wrażeń, radosne i szczęśliwe wróciły do przedszkola na podwieczorek i ciepłą herbatkę.

W lutym na zajęciach zajęliśmy się zwierzętami egzotycznymi oraz poruszyliśmy temat czystości. Po feriach radosne i wypoczęte Przedszkolaki wróciły do przedszkola. Dzieci zdradziły, że już nie mogły się doczekać nowych zabaw i przygód, które czekają je w kolejnym półroczu. Na kolejne ciekawostki z życia naszego przedszkola w imieniu swoim i dzieci zapraszam za kolejne dwa miesiące.

Monika Piejko-Płoskoń