"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Świętoniowej

Działania styczeń / luty 2014
Minęły kolejne miesiące wspólnej zabawy i nauki. Za oknami panowała zima natomiast my postanowiliśmy podgrzać atmosferę zapraszając do naszego przedszkola ukochane Babcie
i Dziadków
. Goście licznie przybyli na zaproszenie swoich wnucząt. Z zaproszenia skorzystał również pan dyrektor SP w Świętoniowej oraz księża z tutejszej parafii. Uroczysty nastrój podkreślały niecodzienne stroje, dekoracje, stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali artyści z dużym zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentując swoje umiejętności recytatorskie jak również wokalne w trakcie Jasełek.Zgromadzeni ze wzruszeniem obejrzeli Jasełka. Na zakończenie części artystycznej goście wysłuchalipiosenki oraz tradycyjnego „Sto lat”. Za występ dzieci otrzymały gromkie brawa, uściski i całusy, po czym wręczyły babciom i dziadkom wielkie piernikowe serca. Swoim występem podbiły serca całej widowni. Babcie i dziadkowie z uśmiechem na twarzach spędzali czas przy kawie i wypiekach przygotowanych przez mamy, tuląc na kolanach swoje wnuki. Dzieci zaprosiły też swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy i tańców. Wszystkim Babciom i Dziadziom życzymy 1OO lat w zdrowiu i szczęściu!

Kolejną ważną uroczystością, której nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu był coroczny bal karnawałowy. Bal rozpoczęła prezentacja strojów, w których dzieci zaprezentowały się wyjątkowo pięknie, co sprawiło, że zabawa była jeszcze bardziej udana. Uśmiechu dostarczyły różnego rodzaju zabawy i tańce, którym towarzyszyła radość. Każdy, kto tego dnia poczuł się zmęczony mógł odpocząć przy stole zastawionym słodkim poczęstunkiem. Bal na zawsze pozostanie w pamięci przedszkolaków, a pamiątkowe fotografie będą nam o nim przypominać.

W lutym zajęliśmy się tematyką zdrowia. Aby bardziej uatrakcyjnić i zainteresować dzieci tematem postanowiłam zaprosić do przedszkola pielęgniarkę, która pracuje w szkole, jako higienistka. Podczas pierwszej wizyty dzieci miały okazję zaznajomić się z pracą pielęgniarki
i obejrzeć gabinet, w którym pracuje, na co dzień. Pani higienistka przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o higienę osobistą. Dzieci dowiedziały się, kiedy i jak prawidłowo należy myć ręce. Na kolejne spotkanie wszystkie przedszkolaki przybyły już przygotowane.  Przyniosły swoje szczoteczki, pastę do zębów oraz kubek, aby pod okiem fachowca nauczyć się prawidłowo myć zęby. Pani Mariola zwróciła uwagę, że należy ograniczyć spożywanie słodyczy, natomiast ważne i bardzo zdrowe dla zębów jest spożywanie owoców, warzyw oraz nabiału. Po wizycie naszego gościa zęby przedszkolaków lśniły czystością i pachniały świeżością mięty oraz owoców. Dziękujemy pani Marioli za spotkania.

Ważnym wydarzeniem w lutym było zorganizowanie spotkania dla rodziców z trenerem Fundacji J.A. Komeńskiego. Tym razem rodzice pracowali w grupach wspominając swoje zabawy z dzieciństwa. Pan Jurek zaproponował wiersz pt. „Rupaki”, który okazał się wstępem do wspaniałej zabawy podczas szkolenia dla rodziców jak i podczas zajęć w przedszkolu dla dzieci.
Swoje urodziny obchodziły Maja i Ania. Solenizantkom życzymy wszystkiego, co najlepsze.
Na kolejne ciekawostki z życia naszego przedszkola w imieniu swoim i dzieci zapraszam wkrótce…

Monika Piejko - Płoskoń