"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Szówsku

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

Dzieci poznają nowe zabawy jak i również same wymyślają nowe zabawy, podczas których świetnie się razem bawią. Wzbogacają swoją wiedzę na dany temat, wykonują różne prace indywidualne i grupowe, przy użyciu różnych narzędzi plastycznych.

Miesiąc maj rozpoczęliśmy od tematu „Wiosna w sadzie i w ogrodzie”. Rozmawialiśmy jakie rośliny sadzimy w sadzie i w ogrodzie. Przedszkolaki samodzielnie sadziły nasionka i cebulki kwiatów. Były zabawy z bańkami mydlanymi (zabawy oddechowe, porównywanie wielkości baniek, odbijanie przy pomocy gąbek i farb baniek na kartonie).

25 maja i 4 lipca obchodziliśmy piąte urodziny Mateuszka i Sebastianka. Przedszkolaki odśpiewały 100 lat i przygotowały mały torcik ze świeczkami, solenizanci poczęstowali swoich kolegów czekoladowymi cukierkami.

Miesiąc czerwiec był dla przedszkolaków, bardzo wyjątkowym miesiącem, gdyż czekało ich kilka ważnych wydarzeń znaczące w ich życiu.
Odbyła się wycieczka do remizy Straży Pożarnej. Poznanie miejsca, w którym znajduje się remiza, obejrzenie wozu strażackiego na zewnątrz i w środku, poznanie przedmiotów i urządzeń wykorzystywanych przez strażaków: pompy - pokazanie ich działania, gaśnice pianowe, toporki, piły motorowe, drabiny oraz ubrania strażaka. Rozmowa ze strażakiem Panem Dariuszem Bajdakiem (tatą przedszkolanki) o zawodzie jaki wykonuje i na czym jego praca polega.

3 czerwca odbył się Dzień Dziecka. W tym dniu został przygotowany przez mamy dla przedszkolaków słodki poczęstunek i upominek w postaci „Kinder niespodzianki”, a przez Kierownika Przedszkola „Kompetentne Przedszkolaki” koszulki promocyjne.
Zostały zorganizowane zabawy w sali przedszkolnej jak i na świeżym powietrzu (zjeżdżalnia, rowerki, trampolina) zorganizowane przez Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej w Szówsku.

29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku 2012/2013. Na tą uroczystość przybyli rodzice wraz z przedszkolakami w odświętnych strojach i z uśmiechem na twarzy. Na początku Pani nauczycielka rozpoczęła od podsumowania roku szkolnego w Punkcie Przedszkolnym. Następnie pożegnała dzieci, które odchodzą do zerówki. Na końcu zostały wręczone dzieciom piękne dyplomy, słodki upominek i wykonanie pamiątkowego zdjęcia do kroniki przedszkolnej.

Miesiąc lipiec cieszył dzieci wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu umilając sobie czas bawiąc się piłkami, na placu zabaw czy na piaskownicy, wspólne spacery po najbliższej okolicy. Pomysłów dzieci na ciekawe zabawy nie brakuje.

9 lipca przedszkolaki podczas zabaw swobodnych postanowiły, że będą bawić się w cyrk pod nazwą „Cyrk Arlekin”. Atrakcji nie brakowało na początku wystąpili tancerze robiąc różne figury, odbyła się żonglerka w wykonaniu Sebastiana, grała „Orkiestra Klaunów” itp. Wszystkie te pokazy i sztuczki były nagrodzone gorącymi oklaskami i uśmiechami publiczności.

Do zobaczenia po wakacjach.

Anna Duda