"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Szówsku

Działania listopad / grudzień 2013

Minęły nam  dwa kolejne miesiące w naszym przedszkolu. Dzieci już doskonale się znają i coraz chętniej biorą udział we wspólnych zabawach, które stają się tym przyjemniejsze im więcej w ich trakcie poznajemy nowych rzeczy.

Pierwszy tydzień LISTOPADA postanowiliśmy się zając realizacją tematów związanych z jesienną pogodą ( "Deszczowa orkiestra", " Chmury i chmurki", "Kałuże" (zabawy parasolami, kaloszami, chodzenie po kałużach), "Zabawy z wiatrem", "Burza jest groźna").

Dzieci w Naszym Ośrodku bardzo dobrze się już znają, więc nadszedł czas aby poznac pasje i hobby przedszkolaków co udało nam się to zrobic, dzięki realizacji tematu "Każdy lubi coś innego" (śpiew, taniec, malowanie, instrumenty muzyczne, zwierzęta, sport).

Dwóch 5-latków Adrianek i Miłoszek mieli zaszczyt brac udział w konkursie pod nazwą "II Mały Konkurs Recytatorski". Chłopcy recytowali wiersze o Jesieni i zostali wyróżnieni pięknymi Dyplomami i drobnymi upominkami.

22.11.2013r. przedszkolaki obchodziły "Święto Pluszowego Misia". Zapoznane zostały z historią "Święta Pluszowego Misia", śpiewanie piosenek, tańce z misiem, robienie pamiątkowych zdjęc, wręczenie dzieciom dyplomów "Prawdziwego przyjaciela Pluszowego Misia", słodki poczęstunek.

28.11.2013 została zorganizowana zabawa andrzejkowa.
Dzieci zostały zapoznane z tradycją andrzejkowych wróżb: "Studnia życzeń", "Kim będę", "Kubki przyszłości" nie ominęliśmy również wróżby z przekładaniem butów w kierunku progu. Ona okazała się najciekawsza. Nie brakowało również wspólnych zabaw, tańców w kółeczku, w parach, taniec z balonikiem, wstążką, chustką. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.
Były tańce w kółeczku, w parach, taniec z balonikiem, wstążką, chustką. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.

W grudniu do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty. Przedszkolaki serdecznie i z uśmiechem przywitały wspaniałego gościa, odśpiewując piosenkę "Witaj Mikołaju…". Nasz wyjątkowy gość był bardzo zadowolony z wizyty w naszym przedszkolu i obiecał, że za rok również do nas przybędzie.

W naszym przedszkolu dzieci uwielbiają układac puzzle, więc zorganizowaliśmy w przedszkolu "Dzień puzzli". W tym dniu przedszkolaki poprzynosiły z  domów swoje puzzle, układały wspólnie wymieniając się układankami, rozmawiali na temat bohaterów puzzli, starsi pomagali młodszym.
W ten sposób dobrnęliśmy do świątecznych przygotowań.
W naszym przedszkolu zawitała również zielona choinka, która z pomocą dzieci została pięknie przyozdobiona. Dzieci samodzielnie robili ozdoby choinkowe: bombki, gwiazdki, łańcuchy, aniołki przy użyciu papieru kolorowego, bibuły, bloku, wstążeczek. W czasie tych prac panowała miła i sympatyczna atmosfera.
Z uwagą wysłuchiwały legend i opowiadań na temat Świąt Bożego Narodzenia,
20 grudnia w przedszkolu zapanował wigilijny nastrój, przedszkolaki śpiewały wspólnie kolędy. Zgodnie z tradycją podzieliły się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

DUDA ANNA