"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Szówsku

Działania styczeń / luty 2014

Przepełnienie zapałem i nowymi pomysłami rozpoczęliśmy po przerwie świątecznej Nowy Rok kalendarzowy. Miesiąc styczeń charakteryzował się organizacją uroczystości i imprez okolicznościowych.
Rozmawialiśmy  na temat Nowego i Starego Roku, dzieci zostały zapoznane z nową porą roku, zimowe zabawy i spacery.
      16 stycznia 2014 r. odbył się w Ośrodku Przedszkolnym „Kompetentne Przedszkolaki” „Bal Karnawałowy” dla przedszkolaków.
      W zabawie brali udział również rodzice koordynujący całą zabawę dzieci. Przedszkolaki uczestniczyły w balu przebrani w najróżniejsze stroje( księżniczka, wróżka, Zorro, robot, pszczółka, pirat itp.). Atmosfera podczas balu była ciepła i przyjazna, sprzyjała integracji dzieci. Tańce i zabawy odbyły się na dużej sali gimnastycznej gdzie grała orkiestra. Tańce dzieci były przeplatane poczęstunkiem, który dodawał im sił na dalszą zabawę.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych dziadków.
24 stycznia odbyło się przedstawienie z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.
W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją Panią przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
Rodzice dzieci  przygotowały również dla Jubilatów  poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych Dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce.
Podsumowując całą uroczystość można stwierdzić, że wysiłek poniesiony przez dzieci i nauczycielkę przyniósł należyty efekt. Przedstawienie doskonale się udało, dostarczyło wszystkim niezwykłych przeżyć oraz niezapomnianych chwil.
11 lutego zostaliśmy zaproszeni przez Panią Dyrektor na przedstawienie Pana Magika, sztuczki magiczne były niesamowite a dzieci zachwycone.
14 lutego obchodziliśmy Walentynki, w którym to dniu dzieci zostały obdarowane słodkimi serduszkami. Przez okres tych dwóch miesięcy miałyśmy w przedszkolu pięciu solenizantów: w stycznia czwarte urodziny obchodziły Nasze bliźniaczki Julia i Maja, a w lutym Nikodem ( 4l), Jakub (5l) i Krystian (4l). Nie obeszło się bez tortu i palących się świeczek.
 Ostatni tydzień lutego postanowiliśmy rozpocząć realizację projektu badawczego „WODA”. Owy projekt znacznie przybliżył nam jak bardzo potrzebna jest woda w życiu każdego żyjącego stworzenia. w tym czasie wraz z dziećmi przygotowaliśmy siatkę pojęciową, Zastanawialiśmy się do czego służy nam woda, jaka jest woda, gdzie mamy wodę, a także jaki ma kolor. Czeka nas jeszcze przeprowadzenie różnych i ciekawych eksperymentów ale to nas czeka w marcu.
Na następne relacje z życia przedszkolaków zapraszamy za dwa miesiące.

Zapraszamy do obejrzenia galerii Naszych zdjęć.

DUDA ANNA