"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Szówsku


Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Dzieci poznają nowe zabawy jak i również sami wymyślają nowe zabawy, podczas których świetnie się razem bawią. Wzbogacają swoją wiedzę na dany temat, wykonują różne prace indywidualne i grupowe, przy użyciu różnych narzędzi plastycznych.
Miesiąc maj rozpoczęliśmy od tematu „Polska”, postanowiliśmy się zająć zagadnieniem symboli narodowych, nauka i interpretacja „Katechizmu polskiego dziecka- Kto Ty jesteś?”, rozmowy i spacer po swojej miejscowości ( wskazanie najważniejszych instytucji w danej miejscowości).
Zapoznanie dzieci z mapą Polski (wskazanie na mapie stolicy Polski, największych miast), flagą, godłem, Hymnem Narodowym.

23 maja w Punkcie Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji obchodów Święta „Dnia Matki”. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości, czyli kochanych mamusi wychowanków, następnie miała miejsce część artystyczna przygotowana przez dzieci pod moim kierunkiem. Po części głównej – artystycznej i po wspólnym „Walczyku”, mamy otrzymały od dzieci drobne upominki w postaci serduszek ze zdjęciem swojej pociechy.  Po skończonej uroczystości mamy miały okazję obejrzenia na wystawce swoich portretów w wykonaniu swoich dzieci, przeczytanie różnych wypowiedzi przedszkolaków, na temat swoich mam oraz przeprowadzeniu ze sobą  rozmów przy soku i ciasteczkach.

30 maja odbył się  Dzień Dziecka. W tym dniu został przygotowany przez mamy dla przedszkolaków słodki poczęstunek i upominek w postaci „Kinder niespodzianki”.

Zostały zorganizowane zabawy w sali przedszkolnej jak i na świeżym powietrzu, wyjście do sklepu na lody, przedszkolaki zakładały różne maski.

W miesiącu czerwcu zajęliśmy się tematami dotyczącymi pory roku „LATO”, „Kolory lata”( przedszkolaki przychodziły ubrane w danym dniu w kolorze, zgodnie z realizowanym tematem dnia (żółty, czerwony, zielony, niebieski), odbyły się zabawy bańkami mydlanymi i dużymi piłkami gumowymi. Ten miesiąc był również poświęcony tematowi TATA ( przedszkolaki opowiadały na temat swoich tatusiów, wykonywały upominki w postaci kwiatka i portretu taty).
27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku 2013/2014. Na tą uroczystość przybyli rodzice wraz z przedszkolakami w odświętnych strojach i z uśmiechem na twarzy. Na początku Pani nauczycielka rozpoczęła od podsumowania roku szkolnego w Punkcie Przedszkolnym. Następnie pożegnała dzieci, które odchodzą do zerówki. Na końcu zostały wręczone dzieciom piękne dyplomy, upominek i wykonanie pamiątkowego zdjęcia do kroniki przedszkolnej.
Miesiąc lipiec cieszył dzieci wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu umilając sobie czas bawiąc się piłkami, na placu zabaw czy na piaskownicy, wspólne spacery po najbliższej okolicy. Pomysłów dzieci na ciekawe zabawy nie brakowało.

Duda Anna

najnowsze działania

 

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego