"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Tuligłowach


Działania wrzesień/październik 2014

Serdecznie witamy wszystkich odwiedzających naszą stronę w roku szkolnym 2014/2015. Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami oraz zdjęciami z wydarzeń przedszkolnych.
Nasze przedszkole mieści się w Szkole Podstawowej w Tuligłowach, czynne jest w godz. od 8:00 do 13:00. Pracujemy w oparciu o program "Dobry start przedszkolaka" Moniki Rościszewskiej- Woźniak.

WRZESIEŃ
"My jesteśmy przedszkolaki
takie małe zuchy".

Wakacje minęły i dzieciaki z naszego przedszkola powróciły tutaj, gdzie razem miło spędzają czas! Pierwsze dni były bardzo ciekawe, a zarazem trudne zwłaszcza dla tych, którzy pierwszy raz przyszły do przedszkola. Jednakże najmłodsze przedszkolaki bardzo szybko zaadaptowały się w naszej grupie. Dzieci, które już kolejny rok zawitały do naszego przedszkola z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z rówieśnikami, bardzo chętnie otaczały swoja opieką i pomocą dzieci młodsze. Nowy rok szkolny dostarczył nam wielu miłych wrażeń. Pierwszego dnia zostaliśmy powitani przez Panią Dyrektor na apelu szkolnym, przez kolejne dni poznawaliśmy naszą salę i zabawki w niej się znajdujące, wybieraliśmy miejsce na swoje prace i miejsce w szatni. Zwiedzaliśmy ważne miejsca w szkole. Podczas pierwszych zajęć poznawaliśmy siebie nawzajem, swoje imiona, zainteresowania, zabawy, ustalaliśmy zasady, spisując nasz kontrakt, który powiesiliśmy w widocznym miejscu sali. Na naszym kontrakcie ,odważnie swoje paluszki odcisnęli- Mateuszek, Emilka, Tymuś, Oluś, Kamilek, Wojtuś, Ania, Kinga, Zosia, Iza i Patryk. Razem stanowimy naprawdę- wesołą, miłą, pomocną i bardzo pomysłową grupę, której każdy zawsze posyła serdeczny uśmiech i służy swoja pomocą.

PAŹDZIERNIK

"Spadają kasztany, spadają żołędzie,
wiatr psotnik szaleje, pełno liści wszędzie"

W październiku, już lepiej poznaliśmy siebie- swoje wady i zalety. Na dobre do naszego przedszkola zawitała jesień, w związku z czym codziennie chodziliśmy na wycieczki i spacery. Obserwując jesienny krajobraz, przynosiliśmy różne dary jesieni, które wykorzystywaliśmy do zrobienia przeróżnych prac plastycznych: bukiety, ludziki z kasztanów, korale, jeżyki z jabłek, drzewko, zwierzątka z liści, zabawki ze skarpety napełnionej ziarnami zbóż, jeżyki z jabłek, sałatka z owoców, pieczątki z ziemniaków. Oprócz tego powstały ozdoby z masy solnej, chatka z bajki pt. "Jaś i Małgosia", tort urodzinowy, kolorowa gąsienica i traktorek z przyczepami. Zadbaliśmy także o wystój naszej sali i wspólnie udekorowaliśmy ją drzewkiem ze zdjęciami dzieci i tablicą przedstawiająca przedszkolaki na tle jesieni. W czasie zajęć poznaliśmy zabawy, piosenki o tematyce jesiennej min. "Ola i liście", "Spadają kasztany" ,, Skacze wiewióreczka", "Kolorowe listki", "Słoneczko i deszcz" .
Mam nadzieję, że kolejne miesiące i cały rok będą pełne ciekawych i radosnych przeżyć.

Dziękujemy za obejrzenie naszej strony, zapraszamy za dwa miesiące !

Renata Karpińska

działania maj/czerwiec/lipiec 2014
działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 

         


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego