"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Tuligłowach

Działania styczeń/luty 2013

Serdecznie witamy!
Serdecznie witamy wszystkich odwiedzających stronę internetową naszego Punktu Przedszkolnego w Tuligłowach, prowadzonego w ramach projektu pod nazwą „Kompetentne Przedszkolaki” w rozpoczynającym się nowym roku 2013. Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami, organizacją pracy przedszkola oraz galerią zdjęć z wydarzeń przedszkolnych.

Nasz Punkt Przedszkolny…!
Nasz Punkt Przedszkolny mieści się w Szkole Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach, czynny jest w godz. od 8:00 do 13:00. Zajęcia prowadzone są w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i realizowany jest program nauczania przedszkolnego „Dobry start przedszkolaka” Moniki Rościszewskiej-Woźniak.
W obrębie zabaw, aktywności, u dzieci przede wszystkim realizowane są najważniejsze cele - rozwijanie: ciekawości i motywacji do poznawania świata, współdziałania z innymi, samodzielności, umiejętności komunikacyjnych, rozumienia znaczenia norm społecznych, wyobraźni i ekspresji twórczej. Rodzice i specjaliści aktywnie wspierają nasze wspólne działania, przy dużym zaangażowaniu wszystkich.

Nasze dzieci!
Nasze dzieci są bystre i pomysłowe, radosne i otwarte, chętne do współpracy i zabawy, potrafią poradzić sobie w różnych sytuacjach, jest ich 13: Maja, Wiktoria, Emilia, Faustyna, Gracjan, Kacper, Kamil, Dominik, Kacper, Eryk, Patryk, Norbert i Artur.

Nasz dzień!
Nasz dzień jest zawsze inny i tym samym wyjątkowy. W naszym przedszkolu jest czas na wszystko. Rano są zabawy swobodne, podczas których dzieci same wybierają sobie zajęcie, potem jest spotkanie w kręgu, w czasie którego są różne zabawy dydaktyczne o charakterze językowym, matematycznym, muzycznym, ruchowym. Po śniadaniu spotykamy się przy bajce, a później pracujemy przy stoliku, gdzie wykonujemy różne ciekawe prace plastyczne. Nasz dzień kończy się zabawami w kręgu, pożegnaniem i prezentacją rodzicom naszych prac.

Nasze zajęcia w styczniu i lutym!
Nasze zajęcia w styczniu i lutym związane były z tematem: pór roku, zimy, świata bajek, zmieniającej się pogody, święta babci i dziadka, pomagania głodnym zwierzątkom. Rozmawialiśmy na temat bycia samodzielnym w każdej sytuacji, pomagania starszym osobom a przede wszystkim przygotowywaliśmy program artystyczny dla naszych babć i dziadziów. Przed zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka, w naszym przedszkolu prawdziwie „wrzało”- było dużo wesołej pracy i wspaniałej zabawy: robiliśmy niespodzianki dla naszych gości: laurki, portrety, serduszka, uczyliśmy się piosenek, tańczyliśmy walczyka. Przygotowywaliśmy teatrzyk „12 życzeń”, w którym każde dziecko było innym miesiącem. Podczas przygotowań wspierali nas nasi rodzice, którzy pomagali w przygotowaniu: pelerynek, rekwizytów, dekoracji sali.

Nasze ważne wydarzenia!
Nasze ważne wydarzenia tak jak w każdym miesiącu, sprawiają nam dużo radości i przynoszą wiele satysfakcji, są wyjątkowe i niepowtarzalne i często przez nas oczekiwane z niecierpliwością, oto one:
• Świętujemy 4 urodziny naszego Dominiczka i 5 urodziny naszego Kacperka.
• Jesteśmy w bibliotece szkolnej, gdzie rozmawiamy z Panią z biblioteki.
• Mamy gości w naszym przedszkolu - świętujemy DZIEŃ BABCI I DZIADKA. W tym dniu przedstawiamy dla nich program artystyczny, wspólnie z nimi się bawimy, tańczymy i spożywamy poczęstunek.
• Pani polonistka odwiedza nas w przedszkolu i częstuje wszystkie dzieci solą i chlebem (w związku ze świętem św. Agaty.)
• Babcia Emilki przynosi do przedszkola pieska - Rudkę, którą dzieci z radością witają i przytulają.
• Wspólne wychodzenie na podwórko, na spacerki, niezapomniane zabawy na śniegu i ze śniegiem, robienie aniołków, bałwanków i innych rzeczy ze śniegu.
• Bawimy się w teatrzyk kukiełkowy, przedstawiamy bajkę „Czerwony Kapturek” .

Dziękujemy!

Renata Karpińska