"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w TuligłowachDziałania maj/czerwiec/lipiec 2013


Serdecznie witamy wszystkich odwiedzających stronę internetową naszego Punktu Przedszkolnego w Tuligłowach, prowadzonego w ramach projektu pod nazwą „Kompetentne Przedszkolaki”.

NASZA PODRÓŻ!

Nasza podróż, która rozpoczęła się we wrześniu 2012r., kiedy na tej stronie poznawaliśmy naszych dzielnych przedszkolaków: Maję, Wiktorię, Emilię, Faustynę, Gracjana, Kacpra, Kamila, Dominika, Kacpra, Eryka, Patryka, Norberta i Artura, w czasie której opisywaliśmy nasze zajęcia w przedszkolu i towarzyszące im przeżycia, wydarzenia, spotkania, powoli dobiega końca. Za dwa miesiące zacznie się kolejna podróż z innymi pasażerami przez inne miejsca. Na tym ostatnim przystanku zapraszamy was do zapoznania się z wydarzeniami, które miały miejsce w V, VI, VII i VIII.

I STACJA - NASZE ZAJĘCIA
Nasze zajęcia w tym okresie związane były z tematami: „Nasz ojczyzna”, „Zawody”, „Owocowy raj”, „Prace naszych rodziców”, „Świat dziecka”, „Zwierzątka, które nas otaczają”, „Letnie przygody”, „Nasze domy”, „Lipcowe atrakcje”, „Sierpniowe niespodzianki”, „Wakacje”.

II STACJA - WAŻNE WYDARZENIA
W okresie maja, czerwca i miesięcy wakacyjnych było dużo ważnych wydarzeń, w których nasze przedszkolaki uczestniczyły, oto one:
• Wyjście na apel z okazji „Konstytucji 3 Maja”,
• Robienie galaretki owocowej i szaszłyków owocowych.
• Wizyta Pani z Gazety Jarosławskiej i robienie grupowego zdjęcia do gazety.
• Oglądanie występu clowna.
• Spotkanie z policjantką i rozmowy na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji.
• Przedstawienie programu artystycznego z okazji święta rodziny. Wystąpienie dzieci w roli zwierzątek, przedstawiających teatrzyk pt. „Dla mamy i taty”.
• Otrzymanie przez dzieci dyplomów pt. „Ładnie mówisz” od logopedy- P. Grażynki W.
• Obejrzenie występu starszych dzieci z okazji zakończenia roku szkolnego.
• Zorganizowanie pożegnalnego poczęstunku z okazji zakończenia roku szkolnego, przedstawienie programu artystycznego, rozdanie dzieciom dyplomów, koszulek i innych niespodzianek.

III STACJA - WAKACYJNE ATRAKCJE!
W tym okresie szczególnie w miesiącach wakacyjnych było bardzo dużo różnych atrakcji, wycieczek, niespodzianek, które sprawiły nam dużo radości i przyniosły wiele satysfakcji, były wyjątkowe i niepowtarzalne i często przez nas oczekiwane z niecierpliwością, oto one:

1. Wycieczka do Gracjana i Mai. Dzieci miały okazję zobaczenie stawów, oglądania wyłowionej ryby, puszczania statków własnoręcznie przez nas przygotowanych i zabaw na podwórku przedszkolaków.
2. Odwiedziny Bartusia. Dzieci odwiedzają chłopca, który z powodu choroby nie mógł uczęszczać do przedszkola.
3. Spotkanie z sołtysem wsi - P. M. Mazurkiem. Spotkanie podczas, którego jedliśmy pyszne lody otrzymane od sołtysa, śpiewaliśmy piosenki i wesoło rozmawialiśmy.
4. Piknik integracyjny - czyli spotkanie rodziców i dzieci z nauczycielem i trenerem Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego z Warszawy w ramach projektu. W tym dniu odbyły się wspólne grillowanie i zabawy.
5. Odwiedziny Kamilka. Tym razem naszym celem było odwiedzenie Kamilka. Tam mogliśmy beztrosko skakać na trampolinie, huśtać się na huśtawce i bawić się z małymi kotkami.
6. Wycieczka do Wiktorii. Przedszkolaki spędziły czas na wspólnych zabawach w pojazdach, w namiocie ,na piaskownicy, w ogrodzie i smakowaniu lodów zakupionych przez mamę Wiktorii.
7. Odwiedziny Patryka i zwiedzenie salonu fryzjerskiego jego mamy. Dzieci miały okazję poznania domu Patryka, zabaw w basenie chłopca, jeżdżenia jego bardzo dużym autkiem, oglądania sprzętu fryzjerskiego i rozmów z panią fryzjerką.
8. Wycieczka do piekarni. W czasie wycieczki dzieci zwiedzały piekarnię, oglądały maszyny i inne sprzęty, tam się znajdujące, robiły ciasto, obserwowały produkcję chleba, kosztowały drożdżówki, rozmawiały z piekarzami i właścicielem piekarni.
9. Wyjście na ranczo do Kacperka i Dominika P. Tam odbyło się wspólne grillowanie z rodzicami. Dzieci miały okazję bujania się w hamakach, uczestniczenia w zabawach przez siebie wymyślanych, skosztowania pysznej kiełbaski i zobaczenie danieli.
10. Wycieczka na lody. Spacerowanie do pobliskiego sklepu i kosztowanie pysznych lodów.
11. Odwiedziny Kacperka. U Kacperka wszyscy z radością bawili się zabawkami chłopca, min. dużymi traktorami i autkiem na pedały, oglądali królika i poznali jego młodszą siostrę - Emilkę.
12. Wycieczka do Faustynki. Dzieci wesoło bawiły się na podwórku, jadły śniadanie i smakołyki przygotowane przez jej mamę, oglądały króliki i bawiły sie z kotkami i pieskami Faustynki.
13. Zajęcia na sali gimnastycznej. Dzieci spędziły czas na wspólnych zabawach ruchowych, ćwiczeniach gimnastycznych, skakaniu na piłkach- kangurek.
14. Wycieczka na kucyki. Razem z rodzicami wybraliśmy się na kucyki do sąsiedniej miejscowości, gdzie dzieci najpierw indywidualnie jeździły na kucyku a potem razem bryczką powożoną przez koniki. Na końcu był spacer i karmienie marchewkami koniki znajdujących się w stadninie.
15. Grill u Eryczka. Na tym grillu przedszkolaki bawiły się w ogrodzie chłopca, korzystały z huśtawek, trampoliny, hamaku i innych rzeczy. Najchętniej bawiły się w drewnianym domku, z którego zwinnie zjeżdżały poza tym jadły kiełbaski – prosto z grilla, przygotowane przez mamę chłopca.
16. Wycieczka do lasu i zorganizowanie tam pikniku.
17. Spotkanie ze strażakami i wycieczka do remizy strażackiej.
To spotkanie rozpoczęło się od zaproszenia strażaków do przedszkola, którzy opowiedzieli o swojej pracy i udzielali odpowiedzi na pytania dzieci. Potem poszliśmy do remizy w celu zobaczenia wozu strażackiego i innych sprzętów, rzeczy tam zgromadzonych.
18. Na urodzinach u Mai i Gracjana.
Skorzystaliśmy z zaproszenia i udaliśmy się na świętowanie 4 i 5- urodzin Mai i Gracjana. Na miejscu czekały na nas jeszcze inne dzieci i przygotowane miejsce na bal. Najpierw były życzenia, buziaki i prezenty, a później był pyszny tort, szampan, lody i inne niespodzianki. Dzieci wesoło bawiły się na podwórku, zajadały łakocie i bawiły się balonami.
19. Zabawy balonami czyli zorganizowanie balu balonowego.
20. Wycieczka do Przemyśla do centrum zabaw „Figiel”.
Zorganizowana z rodzicami wycieczka do Przemyśla do centrum zabaw „Figiel” również się udała i była dla dzieci wielkim przeżyciem. Nasze pociechy miały okazję miłego i aktywnego spędzenia czasu na zabawach, po których zrobiliśmy spacer na miasto i kosztowaliśmy pyszne lody z maszyny.
21.Pożegnania nadszedł czas! W tym dniu spędzamy czas w miłej atmosferze na słodkim poczęstunku.

W maju, czerwcu, lipcu i sierpniu - w każdym miesiącu pamiętaliśmy o aktywnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dzieci z radością wychodziły na podwórko, z uśmiechem na twarzy korzystały: z piaskownicy, huśtawek, zjeżdżalni i boiska.

IV STACJA - PODZIEKOWANIE!
Serdecznie dziękuję w imieniu swoim i dzieci - wszystkim rodzicom, osobom, które zaangażowały się w realizację naszych wakacyjnych planów, za współpracę, za wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy za miłe przyjęcie przedszkolaków na swoich podwórkach, zorganizowanie dla nich pysznych poczęstunków, za przygotowanie niespodzianek, wspólne zabawy, miłe gesty, rozmowy i uśmiechy! Tym przedszkolakom, które wytrwały do ostatniego dnia należą się duże i gorące brawa.
To były wspaniałe chwile, które wszystkim na długo pozostaną w naszych sercach!

ŻEGNAMY WAS!
Żegnamy was, dziękujemy za obejrzenia naszej strony i do zobaczenia wkrótce!

Renata Karpińska

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego