"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Tuligłowach

Działania wrzesień/październik 2013

Serdecznie witamy wszystkich odwiedzających stronę internetową naszego przedszkola w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym 2013/2014. Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami, organizacją pracy przedszkola oraz galerią zdjęć z wydarzeń przedszkolnych.

Nasze przedszkole jest, jak nasz drugi dom, spędzamy ze sobą wspólny czas - bawiąc się i ucząc, poznając i doświadczając nowych, różnych rzeczy, wzajemnie się słuchając i sobie pomagając. Nasz ośrodek mieści się w Szkole Podstawowej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach, czynny jest w godz. od 8:00 do 13:00. W ośrodku zajęcia prowadzone są w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i realizowany jest program nauczania przedszkolnego „Dobry start przedszkolaka” Moniki Rościszewskiej-Woźniak. Wybrana Rada Rodziców aktywnie wspiera nasze działania, przy dużym zaangażowaniu wszystkich.

Naszą grupę tworzy14 energicznych, bardzo radosnych zuchów: Ania, Izunia, Kinga, Sara, Zosia, Maja, Faustynka, Emilka, Patryk, Kacper, Patryk, Eryk, Kacper i Dominik - każdy jest inny i wyjątkowy.

Nasz dzień
codziennie podobny, ale jednocześnie zawsze inny. W ciągu dnia w naszym przedszkolu jest czas na wszystko. Najpierw są zabawy swobodne, potem jest spotkanie w kręgu i różne zabawy ruchowe, dydaktyczne o charakterze językowym, matematycznym, muzycznym. Po śniadaniu jest czas na bajkę i pracę przy stoliku, gdzie wykonujemy różne ciekawe prace plastyczne, manualne-indywidualnie i grupowo. Nasz dzień kończy się pożegnaniem i prezentacją rodzicom naszych prac.

We wrześniu i październiku zajęcia były związane z poznawaniem: siebie, swojego ciała, zmysłów, innych dzieci, przedszkola, szkoły, naszych ulubionych zabaw, kolorów, owoców, warzyw, liści. Ustaliliśmy również zasady, które będą obowiązywać w naszym przedszkolu. Na zajęciach często wykorzystywaliśmy dary jesieni, przynoszone z domu, z których wyczarowywaliśmy wspaniałe rzeczy.
• Przynosimy różne warzywa z których powstają: stworki warzywne, mające imiona wymyślone przez dzieci, stemple, które maczamy w farbie i odbijamy na kartce oraz zdrowe, pyszne kanapki.
• Smakujemy budyń, zimne, kolorowe galaretki i zielony dżem w czasie realizacji tematu „Kolorowo”
• Przynosimy pyszne, owoce, które kroimy i wykorzystujemy do robienia soku owocowego.
• (wykorzystujemy sokowirówkę ), szaszłyków owocowych, kolorowych figur i smacznych jeżyków.
• Próbujemy rozpoznawać i nazywać smaki różnych produktów próbując ich z zamkniętymi oczami.

W przedszkolu i tym razem były ważne wydarzenia, chwile, które chętnie wspominamy były to min:
• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014, powitanie wszystkich przez dyrektor E. Socha.
• Wspólny spacer na tutejszy cmentarz i zapalenie symbolicznego znicza z okazji Święta Zmarłych.
• Dzień chłopaka, w tym dniu w naszym przedszkolu są słodycze, prezenty i życzenia dla chłopców.
• Świętowanie urodzin Zosi, Kacpra, Patryka, tak jak zawsze są życzenia, buziaki, uściski, prezenty.
• Apel szkolny z okazji pasowania uczniów klasy I i rocznicy nadania szkole im. ks. B. Markiewicza.

Dziękujemy za obejrzenie nasze strony, zapraszamy za dwa miesiące!

Renata Karpińska