"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Tuligłowach

Działania listopad / grudzień 2013

WITAMY!
ZAPRASZAMY do zapoznania się z bieżącymi informacjami, organizacją pracy przedszkola oraz galerią zdjęć z wydarzeń przedszkolnych mających miejsce w listopadzie i grudniu 2013r.
Przedszkole znajduje się w Szkole Podstawowej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach. Zajęcia prowadzone są w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i realizowany jest program "Dobry start przedszkolaka"  Moniki Rościszewskiej - Woźniak.
Naszą grupę tworzy14 energicznych, bardzo radosnych zuchów: Ania, Izunia, Kinga, Sara, Zosia, Maja, Faustynka, Emilka, Patryk, Kacper, Patryk, Eryk, Kacper i Dominik.

W PRZEDSZKOLU jest czas na wszystko. Najpierw są zabawy swobodne, potem jest spotkanie w kręgu i różne zabawy dydaktyczne o różnym charakterze, rozwijające różne umiejętności i zdolności dziecka. Potem jest  pora  na śniadanie, czas na bajkę i pracę przy stoliku. Nasz dzień kończy się pożegnaniem i prezentacją rodzicom naszych prac.

ZAJĘCIA. W listopadzie i w grudniu tematy zajęć były związane z poznawaniem: lasu i jego mieszkańców, jesiennej muzyki i pogody. Rozmawialiśmy o tym, jak należy ubierać się jesienią, naśladowaliśmy krawców, bawiliśmy się nitką, wełną, butami, czapkami, szalikami, parasolami, rękawiczkami i innymi materiałami. Prowadziliśmy doświadczenia z: wodą, mąką, powietrzem, miodem, balonami, obserwując zachowania różnych przedmiotów. Przygotowywaliśmy się na przyjście wyjątkowego gościa- Św. Mikołaja, dla którego uczyliśmy się piosenki i wiersza. Rozmawialiśmy o zbliżających się świętach, o prezentach, o szopce i narodzeniu Pana Jezusa. Śpiewaliśmy kolędy i piękne piosenki o tematyce świątecznej. Razem przygotowywaliśmy piękne, błyszczące, niecodzienne prace plastyczne: choinki, aniołki, mikołaje, łańcuchy z makaronu, koszyczki, gwiazdy, ozdoby z masy solnej, szopki, kartki świąteczne. Robiliśmy również prezenty, które dzieci zabierały do domu, aby dać je rodzicom pod choinkę. Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu prawdziwie wrzało- było mnóstwo pracy i tym samym wspaniałej zabawy- bo to przecież przez zabawę dzieci się uczą wszystkiego ,co jest im potrzebne do prawidłowego rozwoju!

WAŻNE WYDARZENIA. Jednym z najważniejszych wydarzeń była min. Wizyta gości z Ukrainy, podczas której dzieci miały okazję poznania Pań, rozmowy z gośćmi z Ukrainy i wzięcia udziału we wspólnych zabawach, pląsach, ćwiczeniach, tańcach i w grach edukacyjnych. Był też słodki poczęstunek, oprowadzenie gości po szkole przez Panią Dyrektor i zapoznanie z innymi pracownikami szkoły. Innym ważnym wydarzeniem były urodziny Sary i Patryka! Tradycyjnie były życzenia, uściski, prezenty, poczęstunek i wspólne odśpiewanie ,,Sto lat!’’. Przedszkolaki miały również okazję oglądania teatrzyku pt. ,,Pan Kleks” wystawianego przez aktorów. Tradycyjnie byliśmy na apelu z okazji Święta Niepodległości. Pod koniec listopada mieliśmy andrzejki- czas wesołych zabaw, wróżb, konkursów i  tańców. Ważne były również odwiedziny przedszkolaków przez tutejszych górników, którzy częstowali wszystkich słodyczami i wręczali składane, papierowe czapki górnika. W grudniu odbyło się również szkolenie dla rodziców. Później z niecierpliwością witaliśmy wyjątkowego gościa Św. Mikołaja, który przyniósł dzieciom i Pani słodkie upominki. Przed świętami miało również miejsce wspólne ubieranie szopki i choinki bożonarodzeniowej oraz dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

DZIĘKUJEMY za obejrzenie naszej strony, zapraszamy za dwa miesiące.

Renata Karpińska