"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Tuligłowach

Działania styczeń / luty 2014

WITAMY!
ZAPRASZAMY do zapoznania się z bieżącymi informacjami, organizacją pracy przedszkola oraz galerią zdjęć z wydarzeń przedszkolnych mających miejsce w STYCZNIU i LUTYM 2014r.

Nasze przedszkole znajduje się w Szkole Podstawowej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach. Zajęcia prowadzone są w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i realizowany jest program "Dobry start przedszkolaka"  Moniki Rościszewskiej - Woźniak. W naszym przedszkolu jest czas na wszystko! na zabawy swobodne dzieci, na wspólne spotkanie w kręgu oraz pracę przy stoliku. Jest czas na zabawę i naukę, które są potrzebne każdemu dziecku do jego prawidłowego rozwoju. Wspierają nas również specjaliści- logopeda i psycholog.

Naszą grupę tworzy 14 energicznych, bardzo radosnych zuchów: Ania, Izunia, Kinga, Sara, Zosia, Maja, Faustynka, Emilka, Patryk, Kacper, Patryk, Eryk, Kacper i Dominik.

Nasze zajęcia w styczniu i lutym były związane z: zimą, sportami zimowymi, pogodą zimową, śniegiem, Dniem Babci i Dziadka, różnymi urządzeniami używanymi na co dzień. Rozmawialiśmy o swoich domach, o członkach rodziny, o zachowaniu bezpieczeństwa podczas używania różnych urządzeń, opowiadaliśmy o domach dziwnych- spotykanych min. w bajkach. Przygotowywaliśmy się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w związku czym uczyliśmy się wyjątkowych piosenek, wierszy i robiliśmy laurki dla naszych gości. Realizowaliśmy projekt- śnieg podczas, którego prowadziliśmy różne doświadczenia, eksperymenty i badania. Korzystając z pogody, dużo spacerowaliśmy i aktywnie spędzaliśmy czas na podwórku obserwując kaprysy pogody. W tych miesiącach przedszkolaki tworzyły bardzo ciekawe prace plastyczne używając do nich; węgla do rysowania, gąbek o różnym kształcie, świeczek, patyczków do uszu, wykałaczek, pasty do zębów, różnych nasion. Największą radość sprawiły wszystkim zrobione telefony komórkowe, puzzle i zabawki wodne z bałwankiem, które dzieci bardzo chętnie zabierały do domu.

Ważnymi wydarzeniami były min.  realizacja projektu -,,Śnieg”, podczas którego dzieci miały okazję rozmawiania o śniegu i brania udziały w różnych doświadczeniach. Sprawdzaliśmy, dlaczego śnieg topnieje, co się w nim znajduje, co można z niego robić, jaki on jest. Opowiadaliśmy swoje przeżycia związane ze śniegiem i spędzaliśmy wesoło czas bawiąc się nim na podwórku. Innym ważnym wydarzeniem były urodziny Dominika i Kingi! Tradycyjnie były życzenia, uściski, prezenty, poczęstunek i wspólne odśpiewanie ,,Sto lat!’’. Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w związku z czym prezentowaliśmy program artystyczny na sali gimnastycznej, na której zgromadzeni byli gości i cała szkoła. Pamiętaliśmy również o walentynkach i z tej okazji powstały kolorowe, słodkie serduszka.
,,Bo w przedszkolu zawsze miło mija czas, bo przedszkole uczy, bawi nas!”

DZIĘKUJEMY wszystkim za obejrzenie naszej strony i serdecznie zapraszamy za dwa miesiące.

Renata Karpińska