"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Tuligłowach

Działania marzec / kwiecień 2014

WITAMY!
Serdecznie witamy i zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami, organizacją pracy przedszkola oraz galerią zdjęć z wydarzeń przedszkolnych mających miejsce w MARCU I KWIETNIU 2014r.

KILKA SŁÓW O NAS!
Nasze przedszkole znajduje się w Szkole Podstawowej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach. Zajęcia prowadzone są w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i realizowany jest program "Dobry start przedszkolaka"  Moniki Rościszewskiej - Woźniak.  W naszym przedszkolu jest czas na wszystko! na zabawy swobodne dzieci, na wspólne spotkanie  w kręgu oraz pracę przy stoliku. Jest czas na zabawę i naukę, które są potrzebne każdemu dziecku do jego prawidłowego rozwoju. Wspierają nas specjaliści- logopeda, psycholog i pani z rytmiki. Naszą grupę tworzy 14 energicznych, bardzo radosnych zuchów: Ania, Izunia, Kinga, Sara, Zosia, Maja, Faustynka, Emilka, Patryk, Kacper, Patryk, Eryk, Kacper i Dominik.

O TYM ,CO ROBILIŚMY!
Zajęcia w marcu i kwietniu były związane z: poznawaniem różnych zawodów, dyscyplin sportowych oraz z Dniem Kobiet. Rozmawialiśmy o ulubionych bajkach, o wiośnie, jej oznakach i pogodzie wiosennej, o tym, co robić, aby być zdrowym, o Wielkanocy i związanej z nią ciekawostkach. Poznawaliśmy piosenki, zabawy o tematyce wiosennej, wielkanocnej. Jednakże najciekawszymi tematami okazały się zajęcia, na których przygotowywaliśmy pyszne, wspaniałe rzeczy. Było to mim. przygotowywanie i smakowanie frytek, babeczek, tostów, gofrów, kanapek, słodkich deserów, owocowych przysmaków. W tych dniach w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo. Dzieci miały okazję poznawania różnych nowych urządzeń( frytkownicę, gofrownicę toster, mikser, robot kuchenny, blendera ),samodzielnego przygotowania jedzenia, ale przede wszystkim jego smakowania i odczuwania radości i satysfakcji.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, za pomoc i zaangażowanie podczas tych zajęć. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w naszym przedszkolu było dużo pracy. Powstawały piękne ozdoby do koszyczka( pisanki, baranki, króliczki, kurczaczki) i różne świąteczne dekoracje. Oprócz bycia kucharzami i piekarzami mogliśmy również popracować jak ogrodnicy, ponieważ sadziliśmy różne kwiaty, wysiewaliśmy nasionka i rzeżuchę, których później obserwowaliśmy wzrost. Posianą rzeżuchę tradycyjnie dzieci zabierały do domu przed świętami.

O WYJĄTKOWYCH  WYDARZENIACH !
W marcu i kwietniu były również ważne, wyjątkowe wydarzenia, o których warto wspomnieć.

DZIĘKUJEMY!
Dziękujemy wszystkim za obejrzenie naszej strony i serdecznie zapraszamy za dwa miesiące.

R. Karpińska