"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wiązowicy nr 1

Działania styczeń/luty 2013

Nowy Rok – nowe przygody! Po szaleństwach sylwestrowego wieczoru z ogromnym pokładem energii weszliśmy w 2013 rok. Kiedy spotkaliśmy się na początku tego roku, każde z dzieci miało wiele ciekawych wieści dotyczących przeżytych Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku.

Styczeń był dla nas bardzo pracowitym miesiącem, gdyż przygotowywaliśmy się do uroczystości DNIA BABCI i DZIADKA, wykonaliśmy zaproszenia, prezenty, uczyliśmy się wierszy i piosenek na tę okoliczność.

„Zaczarowany świat braci Grimm”
- 07 stycznia nasza grupa przedszkolna już po raz kolejny gościła na spektaklu teatralnym w Jarosławiu. Tym razem obejrzeliśmy piękną baśń przygotowaną przez Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zainteresowane akcją oraz w żywiołowy sposób reagowały na historię bohaterów.

„A to będzie wielka gratka dzień babci i dzień dziadka…”
Nadszedł wreszcie oczekiwany dzień – 22 stycznia w Gminnym Centrum Kultury wraz z kolegami z kl. „0”, pełni emocji i bardzo podekscytowani, powitaliśmy naszych szanownych Gości. Oczywiście towarzyszyła nam ogromna trema, ale ze wszystkich sił staraliśmy się zaprezentować najpiękniej, jak tylko potrafiliśmy. Było bardzo wzruszająco i niezmiernie cieszyliśmy się, widząc uśmiechy na twarzach naszych Babć i Dziadziusiów. Wszystkim babciom i dziadkom mówimy, że Ich bardzo, bardzo kochamy!!!

„Bal w przedszkolu dzisiaj, wyszły z szafy misie i proszą laleczki do miłej poleczki…”. Jak na karnawał przystało, nie mogło zabraknąć również u nas szalonej zabawy z tej okazji. 23 stycznia w naszym przedszkolu rozpoczął się wielki bal karnawałowy, na którym pojawiły księżniczki, motyle, biedronki, żabki, a także rycerze, bohaterowie bajki Power Rangers i SpiderMan. Bawiliśmy się doskonale, każdemu dopisywał świetny humor, dlatego ten dzień będziemy jeszcze długo wspominać.

„Zima lubi dzieci najbardziej na świecie” – i my się z tym w pełni zgadzamy. Korzystając z tego, że za oknem mnóstwo białego puchu, pod koniec stycznia rozmawialiśmy głównie o zimie. Zastanawialiśmy się, skąd się bierze śnieg, dlaczego jest taki zimny i co się z nim dzieje, gdy przyniesiemy go do ciepłego pokoju. Przyglądaliśmy się również z zaciekawieniem płatkom spadającego śniegu.

Luty, chociaż jest najkrótszym miesiącem w roku, okazał się równie pełen wrażeń i niespodzianek co poprzednie miesiące.
„Jestem w sklepie z rodzicami, jadę wózkiem z zakupami, a w tym wózku są warzywa i wędliny i pieczywa…” Przez cały pierwszy tydzień lutego przedszkolaki zastanawiały się jakie sklepy są na świecie i co można w nich kupić. Odkryły, że nie wszytko może zmieścić się na sklepowej półce, więc zastanawiały się gdzie można kupić ogromny statek lub wielki balon. Dzieci dowiedziały się również, że niektóre towary muszą przepłynąć wielkie oceany, aby trafić do naszych sklepów. Poznawały różne egzotyczne zapachy towarów i same wymyślały kształty wysp korzennych przypraw. Z taką wiedzą o sklepowym świecie żadne zakupy już nam nie straszne :-)

Po feriach w komplecie zjawiliśmy się w przedszkolu. Mieliśmy sobie dużo do opowiedzenia, bo długo się nie widzieliśmy. Każdy z nas spędził ten wolny czas inaczej, robiąc różne interesujące rzeczy. Ponieważ koniec lutego okazał się bardzo zimny i mroźny, postanowiliśmy się troszeczkę rozgrzać a najlepszym na to sposobem jest ruch, więc postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę… w kosmos.

„Była na Ziemi taka Rakieta, która wygrała kosmiczny przetarg…” Pierwszym przystankiem na naszej wyprawie był księżyc. Dzieci poznawały planety Układu Słonecznego, pojazdy kosmiczne oraz tajniki zawodu astronauty. Efektem zajęć technicznych i plastycznych była piękna rakieta oraz przestrzenny Układ Słoneczny. W pewien, pochmurny poranek odbyła się podróż na Marsa we własnoręcznie wykonanej rakiecie. Uśmiechnięte buzie małych badaczy Kosmosu i piękne prace były potwierdzeniem dobrej zabawy.

Niech żałują ci, którzy nie byli z nami na naszej wyprawie...

Zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń w naszej grupie!!!

Maria Janus