"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wiązowicy nr 2Działania styczeń/luty 2013

W miesiącu styczniu powiało chłodem i mrozem, ale nasze gorące serduszka nie pozwoliły nam na zamrożenie atmosfery w życiu naszego przedszkola.
Nowy Rok rozpoczęliśmy wyjazdem na spektakl teatralny do Jarosławia. Tym razem obejrzeliśmy piękną baśń przygotowaną przez Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Prezentowany spektakl promował wartości, takie jak: przyjaźń, lojalność bratersko-siostrzana, miłość. Wszyscy byliśmy bardzo zainteresowani tym co dzieje się na scenie oraz w żywiołowy sposób reagowaliśmy na prezentowane historie poszczególnych bohaterów. Owy wyjazd możemy zaliczyć do tych najbardziej udanych i niezapomnianych!!!

Cały styczeń był dla nas okresem dość pracowitym, bowiem wtedy to byliśmy zajęci przygotowywaniem się do występu dla naszych kochanych dziadków z okazji ich święta: „Dnia Babci i Dziadka”. Premiera odbyła 22 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy, przed widownią składającą się oczywiście z naszych babć i dziadków, Pana Wójta – Mariana Jerzego Ryznara, pani dyrektor Zespołu Szkół w Wiązownicy, a także naszych rodziców. Pomimo tego, iż towarzyszyła nam trema, zaprezentowaliśmy się najpiękniej jak tylko mogliśmy, prezentując piękną piosenkę oraz taniec w bardzo profesjonalnym i nowoczesnym wydaniu. Było bardzo wzruszająco i przede wszystkim wesoło, gdyż na twarzach widowni widoczne było duże poruszenie z towarzyszącym śmiechem – szczególnie podczas wykonywanego przez nas tańca.

Emocje po uroczystości święta dziadków jeszcze nie do końca opadły, a tu już niebawem odbył się upragniony przez nas „Bal Karnawałowy”! W owym balu uczestniczyliśmy wraz przedszkolakami z drugiej grupy oraz starszymi kolegami i koleżankami z klas 0-III Szkoły Podstawowej. Na balu byliśmy poprzebierani w najróżniejsze stroje, bowiem przybyliśmy na niego jako: Spider-Man, rycerz, pirat, księżniczki, motylki, misiu, a także Czarodziej niczym z bajki! Atmosfera podczas zabawy była ciepła i przyjazna, nasze tańce i zabawy były także przeplatane poczęstunkiem, w celu wzmocnienia naszych sił na dalszą zabawę! Pomimo tego, że z balu wracaliśmy zupełnie wyczerpani, to z naszych twarzy nie znikał uśmiech, a z wielu ust padało pytanie: „a kiedy taki bal jeszcze będzie?” :-)

Na początku lutego świętowaliśmy urodziny dwojga z nas, bowiem pierwsza swoje urodziny obchodziła Martynka kończąca lat 5, a tuż po niej Filip kończąc 4 lata. Każdy z solenizantów usłyszał huczne STO LAT oraz życzenia od reszty przedszkolaków i naszej pani. A co idzie za licznymi urodzinami? – były również liczne słodycze, którymi nasi kochani solenizanci nas częstowali :-)

Podczas owych dwóch miesięcy Nowego Roku, okazywaliśmy naszą troskę ptakom, które w tak trudnym okresie jakim jest zima potrzebują naszej pomocy, więc za oknem naszego przedszkola pojawił się karmnik, do którego codziennie sumiennie wsypywaliśmy ziarenka, okruchy, nasionka, kawałeczki pieczywa. Nawet nikt nie musiał nam przypominać o dokładaniu owego pokarmu – sami o tym pamiętaliśmy! Tym sposobem mogliśmy (i nadal możemy) pomóc tym małym ptaszkom, które każdego dnia odwiedzają nasz karmnik i których my zza okna możemy z zaciekawieniem pooglądać :-)

Po takiej opowieści łatwo zauważyć jak mijają nam kolejne miesiące w przedszkolu – jest dużo atrakcji, przeżyć, nowych doświadczeń, pomysłów, oraz radości, uśmiechu i energii, których nigdy nam - dzielnym przedszkolakom nie zabraknie! :-)

Katarzyna Cienki
oraz przedszkolaki

najnowsze działania


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego