"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wiązowicy nr 2Działania marzec/kwiecień 2013

Na początku marca zapanowała bardzo gorąco atmosfera, a to za sprawą Dnia Kobiet. W tym dniu w przedszkolu wszelkie słodkości były dozwolone. Chłopcy obdarowywali nimi swoje koleżanki, a nawet wręczyli im wspólny bukiet tulipanów. Nie zabrakło także muzyki i żywiołowego tańca.

W marcu pożegnaliśmy w końcu Panią Zimę. W pobliskiej rzece utopiliśmy wykonaną wcześniej Marzannę wołając głośno „Żegnaj Marzanno ty zimowa panno!” Patrząc jak odpływa myśleliśmy już o Pani Wiośnie.

Niedługo później zabieraliśmy się już do robienia pisanek, baranków i innych ozdób Wielkanocnych wszak święta tuż, tuż jeszcze w marcu.

Kwiecień rozpoczęliśmy od spotkania z Panami fotografami, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy. Pozwolili podotykać sprzęt, chętnie odpowiadali na każde z naszych pytań, zaprezentowali wspaniałą bajeczkę, a na koniec urządzili prawdziwą sesję zdjęciową. Wprost trudno było opanować emocje.

W kwietniu obchodził swoje urodziny jeden z nas Filipek. Ma już całe 4 latka. A skoro urodziny to i huczne Sto Lat i słodycze od Jubilata.

Kwiecień to już także liczne i znacznie dłuższe spacery. W końcu mogliśmy zacząć tropić budzącą się do życia przyrodę, podglądać bociany i robić wiele innych fantastycznych rzeczy, w których zimowa pogoda nam przeszkadzała.

Monika Romaniec i przedszkolaki

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego