"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wiązowicy nr 2Działania maj/czerwiec/lipiec 2013


Miesiąc maj rozpoczął się piękną pogodą. W końcu mogliśmy spędzać naprawdę dużo czasu na świeżym powietrzu. Wspólne spacery, gimnastyka, zabawy ruchowe na otwartej przestrzeni wprawiały nas w dobry nastrój. Odkryliśmy, że nasi rodzice i dziadkowie mają rację MAJ TO NAJPIĘKNIEJSZY MIESIĄC W ROKU. Przyroda właśnie teraz odkrywa przed nami pełną gamę kolorów.

W maju zostaliśmy zaproszeni do naszej szkolnej biblioteki. Nasza Pani bibliotekarka jest bardzo miła, zapoznając nas z zasadami tu obowiązującymi, cierpliwie tłumaczyła i odpowiadała na nasze liczne pytania. W tym dniu wykonaliśmy także zakładki do naszych ulubionych książeczek.

W maju dużo czasu poświęciliśmy przygotowaniom do Pikniku Rodzinnego.
Wykonanie laurek dla naszych kochanych rodziców wymagało czasu i dużo staranności, w końcu robiliśmy to dla tych, których najbardziej kochamy.
Mocno przykładaliśmy się do nauki piosenek : „Mama u fryzjera” i „Malowany wózek” oraz do nauki tańca nowoczesnego.

26.05.2013r. to był dzień kiedy emocje sięgały zenitu! Pięknie ubrani ruszyliśmy na podbój sceny. Jak się okazało swoim żywiołowym występem zawładnęliśmy sercami nie tylko naszych najbliższych, ale wszystkich przybyłych na Piknik na naszym szkolnym dziedzińcu.
A potem nagroda i wata cukrowa i popcorn i zjeżdżalnia i wiele innych atrakcji.

W czerwcu pogoda także była dla nas łaskawa i choć czasem niebo się zachmurzyło to my i tak nie rezygnowaliśmy z wyjścia na świeże powietrze.

Na początku czerwca odwiedziliśmy nasz Posterunek Policji. Pan Policjant tylko przez krótką chwilkę budził strach w naszych oczach. Szybko okazało się, że nie ma czego się bać, a Pan bardzo lubi dzieci. Owszem widok kratek czy kajdanek troszkę nas onieśmielał, ale pyszne czekoladki wręczane nam na koniec wizyty poprawiły nam natychmiast humory.

Niedługo później, bo 12 czerwca czekał nas wyjazd na Piknik do Radawy. Nie wszyscy z nas mogli w nim uczestniczyć, wielka szkoda, bo było WSPANIALE! Tyle przestrzeni, duży plac zabaw, scena, zabawy prowadzone przez Pana Jerzego Radwana, ognisko, słodycze… uff… na bardzo długo zapamiętamy ten wyjazd.

Niedługo po Pikniku zostaliśmy zaproszeni do udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Czasu było mało, a do nauki i wierszyk i piosenka. Ale dla kompetentnego przedszkolaka to nie problem! Nasz murzyński „Taniec dziki” i wspólnie wyrecytowany wierszyk „Murzynek Bambo” przyćmiły występy naszych starszych kolegów i koleżanek. Wykonaliśmy także piękną pracę plastyczną na podstawie wyrecytowanego wiersza.

Tydzień później wraz z całą szkołą udaliśmy się na wspólną Mszę św. Dziękczynną na zakończenie roku szkolnego, krótkie spotkanie w Sali gimnastycznej i wracamy do naszej ulubionej Sali po odbiór dyplomików. Atmosfera była radosna, w końcu tak naprawdę to nie ostatni dzień w naszym przedszkolu i na pożegnania i łezki przyjdzie czas.

Lipiec, wakacje w pełni. Fajnie było i na łące i w piaskownicy i przed szkołą na asfalcie z kredą w ręku i przy fontannie i na placu zabaw po prostu dużo tego było i ciągle się zastanawiamy skąd nasza pani ma tyle pomysłów. Fajnie jest być przedszkolakiem, ale od września większość z nas idzie do szkoły. W sercach naszych i tak zostanie pamięć o wspaniałym Czasie spędzonym w przedszkolu.

Kompetentne Przedszkolaki
z nauczycielem

Monika Romaniec i przedszkolaki

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego