"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wiązowicy nr 2Działania listopad / grudzień 2013

Przeczytajcie co się u nas działo w ostatnich dwóch miesiącach, a całą działalność odzwierciedlą nasze zdjęcia.

Listopad

Na starej fotografii – przy tym temacie zaglądnęliśmy głębiej do naszych rodzin, prezentowaliśmy i omawialiśmy i porównywaliśmy zdjęcia z wielu pokoleń. Na ich podstawie dzieci robiły drzewa genealogiczne. Przy okazji rozmawialiśmy o zabawach z przed lat, a przy wykonywaniu witraży o Święcie Zmarłych.

Mali artyści – w tym tygodniu przy okazji wizyty w pracowni malarskiej kolorowaliśmy flagę Polski i już wiemy jakie do tego użyć kolory. Oglądaliśmy również występy starszych uczniów naszej szkoły z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Poznaliśmy różne dziedziny sztuki, a co najciekawsze sami wcielaliśmy się w małych artystów: malarzy, rzeźbiarzy, badaczy itp. Dzieci w tym tygodniu wykazywały wielką twórczość artystyczną. Ciepło i miło – jak mówi sam tytuł, tak też nam było w tym tygodniu czyli ciepło i miło. Na początku tygodnia robiliśmy wełniane baranki, projektowaliśmy ciepłe ubrania i puszczaliśmy mydlane bańki. A na zakończenie wraz ze swoimi pluszakami świętowaliśmy „Dzień pluszowego Misia”. Poznaliśmy historię tego święta, oglądaliśmy bajeczki, wygrywaliśmy konkursy, a na koniec zajadaliśmy się przysmakami misiów, mniam… Zwierzęta zimą – w tym tygodniu poznaliśmy wszystkich zimowych śpiochów, dokarmialiśmy ptaszki, wiemy jak rozróżnić Sikorkę od Wróbelka i jakie ślady zostawają za sobą zwierzęta. Odbyła się również Zabawa Andrzejkowa, na której spotkać można było robota, spidermana dużo innych bardzo ciekawych postaci, które możecie pooglądać na zdjęciach. Były również tańce, zabawy i rozmaite konkursy. A wszyscy niezależnie od przebrania na tej zabawie był na pewno kucharzem, który potrafi zrobić sobie i innym pyszna sałatkę owocową. To był dzień pełen wrażeń i wspaniała zabawa.

Grudzień

Imieniny Św. Mikołaja – w tym tygodniu pisaliśmy listy rysunkowe, gimnastykowaliśmy się, śpiewaliśmy, tańczyliśmy i się bawiliśmy ale najważniejsza była wizyta Świętego Mikołaja. Ten starszy Pan przyniósł nam super prezenty i dostarczył nam wiele radości. Święta tuż tuż… - w tym tygodniu przygotowywaliśmy się już do nadejścia Świąt Bożego Narodzenia. Porządkowaliśmy salę przedszkolna aby zrobić miejsce na choinkę a nawet na dwie choinki, dekorowaliśmy je i uczyliśmy się kolęd. Drzewka są piękne a wszystkie ozdoby na nich wiszące są wykonane przez nas własnoręcznie.

Świąteczne zwyczaje – tydzień ten był bardzo świąteczny, sala była udekorowana wiec poznawaliśmy świąteczne zwyczaje. Czekaliśmy na pierwszą gwiazdkę, wykonaliśmy Szopkę Bożonarodzeniową lepiąc postaci z plasteliny, rozmawialiśmy o zwyczajach panujących przy stole wigilijnym, przy okazji składania życzeń dzieliliśmy się opłatkiem i rozmawialiśmy o sposobach witania Nowego Roku. A oprócz kolęd śpiewaliśmy również Sto Lat okazji urodzin Szymona i Matyldy.

Wam również życzymy spełnienia marzeń i wszystkiego najlepszego w Nowym 2014 roku.

Kompetentne przedszkolaki wraz z nauczycielem
Aleksandrą Adamiec

najnowsze działania


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego