"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wiązowicy nr 2Działania marzec / kwiecień 2014

Serdecznie witamy w kolejnej odsłonie na naszej stronie…

Miesiące mijają, a w naszym przedszkolu nadal nie brakuje pomysłów na ciekawe zajęcia, które są przeplatane wspaniałą i udaną zabawą! Przeczytajcie sami jak ten okres ostatnich dwóch miesięcy nam minął :)

W marcu uroczyście obchodziliśmy urodziny naszej koleżanki – Julii, która kończąc 4 lata usłyszała od nas głośne STO LAT! Każdy z nas złożył koleżance serdeczne życzenia z okazji jej święta! Julia poczęstowała nas pyszną czekoladą, która dodatkowo osłodziła atmosferę w tym dniu. Od tego dnia powiększyła się liczba czterolatków w naszej wesołej grupie przedszkolnej!

W marcu, jak tradycja każe :) przegoniliśmy zimę do samego morza!, Bowiem : 21 marca wybraliśmy się nad pobliską rzekę z „Marzanną” w ręku i przy wtórze piosenki: „Marzanno Marzanno Ty Zimowa Panno, dziś Cię utopimy, bo nie chcemy zimy…” Pomimo tego, że nasza „panna” bardzo nam się podobała i ciężko nam się było z nią rozstać, postanowiliśmy wykonać treść naszej piosenki wrzucając Marzannę do rzeki, bowiem stwierdziliśmy, że za ciepłymi dniami wiosny jesteśmy bardziej stęsknieni. Dzięki temu, już wkrótce, mogliśmy wybierać się na dalsze wędrówki w poszukiwaniu wiosny, gdyż wraz z Marzanną odpłynęła zima :).

Na samym początku kwietnia obchodziliśmy nieco spóźnione urodziny naszego kolegi – Adriana! Adrianek jest już naprawdę dużym chłopcem, gdyż skończył aż 5 lat! Wedle zwyczaju nie zabrakło życzeń ani STO LAT śpiewanego dla solenizanta. Adrianek poczęstował nas przepysznymi cukierkami, za którymi przecież wręcz przepadamy!

W dniu 9 kwietnia, wraz z oddziałem 1 oraz klasami „0” Szkoły Podstawowej wybraliśmy się do Jarosławia na spektakl teatralny pt.: „Kaktus i Angelonia”. Przedstawienie dostarczyło nam wiele wrażeń i emocji, momentami byliśmy rozbawieni prawie do łez – szczególnie wówczas, gdy na scenie pojawiał się śpiewak wykonujący bardzo zabawne miny i gesty. Owy wyjazd na długo zapadnie w naszej pamięci i z pewnością przy następnej okazji skusimy się na udział w charakterze widowni na spektaklu teatralnym!

Sama połowa kwietnia mijała nam w atmosferze Świąt Wielkanocnych, bowiem wykonywaliśmy wówczas liczne ozdoby wielkanocne, m.in. pisanki, baranki, kurczaczki, zajączki oraz sialiśmy rzeżuchę, którą potem wspaniale pielęgnowaliśmy codziennie pamiętając o podlewaniu :). Z naszych prac wielkanocnych powstał piękny „wielkanocny stroik”, który każdy z nas tuż przed Świętami zabrał do domu, gdzie był on dopełnieniem dekoracji na wielkanocnym stole. W ostatnim tygodniu przed Świętami, wybraliśmy się także na wystawę Ozdób Świątecznych wykonanych przez uczniów Zespoły Szkół w Wiązownicy. Owa wystawa bardzo nam się spodobała, z wyraźną ciekawością przyglądaliśmy się ozdobom – szczególnie tym wykonanym z dość nietypowych materiałów, jak np. siano, czy popcorn :) jak się postaramy, to w roku następnym nie zabraknie na podobnej wystawie również i naszych prac!

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, zostaliśmy zaproszeni na część artystyczną przygotowaną przez klasy V Szkoły Podstawowej, obejmującą tematykę Świąt Wielkanocnych. Podczas występu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, jednak najbardziej zapadnie nam w pamięci oblewanie wodą widowni przez jednego z występujących chłopców – kto by się spodziewał śmingusa-dyngusa jeszcze przed Świętami! :)

W kwietniu trudno już było (i nadal jest) nas „utrzymać” w sali przedszkolnej na dłużej, gdyż pojawiło się słoneczko. Bardzo byliśmy już spragnieni dłuższych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, dlatego jeśli chcecie nas odwiedzić to raczej szukajcie nas na placu szkolnym, lub po okolicach naszej miejscowości spacerujących i podziwiających wspaniałą przyrodę!

Tym ciepłym akcentem, kończymy relację z naszego przedszkola w Wiązownicy nr 2. Zapraszamy za dwa miesiące na nowe informacje płynące prosto z naszego kolorowego przedszkola (oraz okolic) ! :)

    PRZEDSZKOLAKI
oraz  Katarzyna Cienki

najnowsze działania

 

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego