"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wiązowicy nr 2


Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Kolejne miesiące minęły…, były to już ostatnie miesiące spędzane w przedszkolu w tym roku szkolnym. Były to zarazem miesiące najgorętsze ze wszystkich tego roku szkolnego!
        W maju niezbyt często można nas było zastać w sali przedszkolnej, gdyż nie mogliśmy oprzeć się pogodzie jaka panowała za oknem. Wybieraliśmy się na coraz dłuższe wprawy. Chętnie bawiliśmy się także w „piaskownicy” urządzając tam ciekawe zajęcia i zabawy. Urządzaliśmy mecze na boisku „Orlik”, bawiliśmy się na nim także z chustą animacyjną, urządzaliśmy wyścigi i różne gry zręcznościowe. Bardzo lubiliśmy także spędzać czas na łąkach, polach, gdzie mogliśmy zaobserwować ciekawe małe zwierzątka, a także nazrywać kwiaty dla naszych mam czy pani. Podczas przechadzek po okolicy, mogliśmy liczyć na chwilę odpoczynku przy fontannie na placu Urzędu Gminy, gdzie także bardzo twórczo mijał nam czas.
        Bardzo ważnym dla nas wydarzeniem w maju była wizyta Pani z Gazety Jarosławskiej, która miała miejsce 21 dnia tego miesiąca. Pani podczas wizyty zrobiła nam zdjęcie, któro miało ukazać się w gazecie za kilka tygodni. Po zrobionym zdjęciu postanowiliśmy jeszcze na chwilę Panią zatrzymać i popytać o pracę w gazecie, gdyż wydała nam się ona bardzo interesująca.
        28 maja braliśmy udział w uroczystości nadania imienia księdza Stanisława Sudoła Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wiązownicy. Ceremonię rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył Arcybiskup Józef Michalik. Dalsza część uroczystości odbywała się na terenie szkoły, gdzie na dziedzińcu nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej. W hali sportowej pani dyrektor Agnieszka Kukułka powitała gości, oraz przedstawiła historię szkoły i postać patrona. Doniosłym momentem było przekazanie szkole sztandaru, który rodzice złożyli na ręce pani dyrektor, oraz uroczyste ślubowanie rodziców, nauczycieli i uczniów. Zwieńczeniem tych chwil była część artystyczna zaprezentowana przez młodzież.
        Pozostałe dni maja poświęciliśmy uwadze naszym kochanym mamom! Bardzo chętnie opowiadaliśmy podczas zajęć o swoich mamach, malowaliśmy ich portrety, wykonywaliśmy dla nich „prezenty”, laurki, a także zaproszenia na przedstawienie. Właśnie to przedstawienie sprawiło, że druga połowa maja minęła nam także na wytężonej pracy, bowiem przygotowywaliśmy się do części artystycznej DLA NASZYCH KOCHANYCH MAM!  Długo oczekiwane przedstawienie odbyło się 1 czerwca na dziedzińcu Zespołu Szkół w Wiązownicy. Przygotowaliśmy dla naszych rodziców Krakowiaka tańczącego w przepięknych strojach, a także irlandzki taniec „Lord of the Dance”; popisaliśmy się także talentem muzycznym śpiewając dwie piosenki. Po występie były gromkie brawa skierowane w naszą stronę :). Następnie wręczyliśmy rodzicom upominki w postaci koszyczków z kwiatami. Owy dzień długo pozostanie w naszej pamięci.
        Miesiąc czerwiec rozpoczęliśmy także hucznymi obchodami naszego święta – Dnia Dziecka. 2 czerwca każdy znalazł coś dla siebie, były: zawody w puszczaniu baniek mydlanych, bitwa na gazety, konkurs w śpiewaniu piosenki i recytacji wierszyków. Każdy z nas mógł także potańczyć do rytmu muzyki! Kto był z nas spragniony i zmęczony, mógł nieco posilić się poczęstunkiem przygotowanym przez naszą panią. Po owym dniu spędzonym w przedszkolu, wracaliśmy wyczerpani z sił, ale za to pełni zadowolenia i radości! W każdym razie  udało nam się należycie, jak na prawdziwego przedszkolaka przystało, uczcić ten szczególny dzień! :)
        23 czerwca 2014 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Radawie :). W wyprawie towarzyszyły nam przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego Wiązownica 1 wraz z opiekunami. Pierwszą atrakcją była blisko godzinna przejażdżka bryczką po lesie oraz bocznymi drogami wsi Radawa. Następnie każdo z nas miało okazję pojeździć na kucyku pod bacznym okiem gospodarza- Pana Piotra. Pan Piotr zapewnił nam również dodatkową atrakcję w postaci zwiedzania zagród ze zwierzętami w jego gospodarstwie; widzieliśmy: pawia, sarny, kozy górskie, a nawet prawdziwą rodzinę dzików! Te ostatnie zwierzęta wywarły na nas szczególne wrażenie. Następnie nadmiar energii mogliśmy wykorzystać na zabawę w dobrze wyposażonym placu zabaw w gospodarstwieJ. Podczas szaleństw na placu zabaw, nasze panie nauczycielki wraz z mamami zadbały o nasze głodne brzuszki smażąc nam pyszne kiełbaski na ognisku. Pobyt wgospodarstwie był nam dodatkowo umilany muzyką włączoną przez Pana Piotra, przy której kilkoro z nas skusiło się potańczyć, nawet z rodzicami J. Wyczerpani z sił po dniu pełnym wrażeń iprzeżyć, dotarliśmy do domów, gdzie jak się okazało połowa z nas udała się na popołudniową drzemkęJ.
        Dnia 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014. W tym dniu przyszliśmy do przedszkola odświętnie ubrani wraz z mamami . Najpierw wzięliśmy udział we Mszy Świętej oraz apelu wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wiązownicy. Następnie udaliśmy się wraz z rodzicami do naszej sali przedszkolnej, gdzie usłyszeliśmy podziękowania za pilne uczęszczanie do przedszkola i otrzymaliśmy Dyplomy oraz upominki z rąk naszej pani. W tym dniu nie jednemu z nas (a nawet pani Kasi) zakręciła się łezka w oku, bowiem połowa z nas nowy rok szkolny rozpocznie już w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej. Nasze kochane przedszkole będziemy wspominać bardzo mile i myślimy że nie raz zaglądniemy do niego przez uchylone drzwi…

Pomimo tego, że do przedszkola będziemy jeszcze mieli okazję uczęszczać przez lipiec, to już teraz pragniemy serdecznie i z całego serduszka podziękować naszemu Panu Wójtowi Gminy Wiązownica – Marianowi Ryznar oraz Fundacji im. Jana Pawła II "WZRASTANIE" na czele z Panią prezes – Moniką Rościszewską-Woźniak za to, że mieliśmy okazję przez kolejne dwa lata rozwijać się w przedszkolu wspólnie z naszymi rówieśnikami. Mamy nadzieję, że będziemy mieć okazję uczęszczania do przedszkola w latach kolejnych :)!

Na tym kończymy relację z ostatnich miesięcy pracy w Roku Szkolnym 2013/2014 w naszym Punkcie Przedszkolnym Wiązownica 2. Podczas wakacji będziemy miło wspominali chwile, jakie spędzaliśmy w przedszkolu wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami: nasze zabawy, wspólne prace, wycieczki i wyprawy,  a także figle i psoty, których także nie brakowało!

    Przedszkolaki
oraz  Katarzyna Cienki

aktualne działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego