"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Woli Rokietnickiej


Działania wrzesień/październik 2014

Witamy w nowym roku szkolnym 2014/2015.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Zachęcamy do przeczytania aktualności i do obejrzenia galerii zdjęć.

1 września dzieci z naszego przedszkola w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym w Woli Rokietnickiej pod nazwą „Kompetentne Przedszkolaki” rozpoczęły swój nowy rok nauki i zabawy. Wzięły udział we Mszy Świętej oraz apelu na rozpoczęcie roku szkolnego, który rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Narolska. Większość dzieci z zadowoleniem wróciły po przerwie, dla dzieci nowych był to jednak trudny okres, gdyż po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Ale ku mojemu zadowoleniu wszystkie dzieci szybko zaadaptowały się w nowym miejscu. Z każdym dniem są coraz śmielsze i z ochotą podejmują się różnych zadań. Nasza grupa liczy 15 dzieci w tym 7 dziewczynek i 8 chłopców. Nasza grupa jest różnowiekowa. Nasze przedszkolaki mają od 2,5 – 5 lat.

Pierwszy dzień przeznaczony był przede wszystkim na to, by zapoznać rodziców z wszelkimi informacjami dotyczącymi Punktu Przedszkolnego oraz poznać i przywitać się z dziećmi. Pierwszy tydzień był ciężki zarówno dla dzieci, nauczyciela i rodziców. Aby czuć się w przedszkolu bezpiecznie ustaliliśmy razem z przedszkolakami jasne i czytelne normy i zasady przebywania w przedszkolu. Efektem tych działań było zawarcie wspólnego kontraktu, na który każde dziecko się zgodziło przybijając kciuk pomalowany farbą.

Drugi tydzień września został poświęcony tematowi „Droga do przedszkola”. Dzieci obserwowały ruch drogowy, uczyliśmy się jak przechodzić przez jezdnię. Nauczyły się piosenki i wiersza nt. zasad ruchu drogowego.

„Ja, ty i środowisko” to temat trzeciego tygodnia września. Dzieci rozpoznawały części ciała i je nazywały. Szukały podobizn u kolegów.

Uczyliśmy się rymowanki o numerach alarmowych. Wiemy już gdzie należy zadzwonić gdy stanie się coś złego.

W kolejnym tygodniu pracowaliśmy nad naszym pierwszym projektem pt. „Projekt woda” . Wzięliśmy się z ochotą za pracę. Szukaliśmy kranów i liczyliśmy je, piliśmy wodę i określaliśmy jej barwę, smak i konsystencję. Udaliśmy się do piwnicy rozmawialiśmy z panem konserwatorem nt. rur wodociągowych, szkicowaliśmy je. Sprawdziliśmy co rozpuszcza się w wodzie, a co nie. Rozważaliśmy dlaczego niektóre przedmioty toną, a niektóre unoszą się na powierzchni. Byliśmy nad rzeką pobraliśmy wodę z rzeki, z kałuży i kranu do obserwacji pod mikroskopem. Wiemy już jak powstaje deszcz.

Pierwszy tydzień października rozpoczęliśmy tematem „Dary jesieni na talerzu”. Dzieci przyniosły warzywa i owoce do kącika przyrodniczego. Nazywaliśmy, segregowaliśmy, odgadywaliśmy za pomocą dotyku jakie to warzywo. Uczyliśmy się wierszy i piosenek nt. owoców i warzyw.

Tematem drugiego tygodnia października był „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci już wiedzą jak ważne jest zdrowe odżywiane, ruch i higiena. Dlatego wykonaliśmy piramidę zdrowego żywienia. Zorganizowaliśmy olimpiadę w przedszkolu. Biegaliśmy z jajkiem, skakaliśmy w worku, z zawiązanymi nogami.

„Jesienią w parku” tematem następnego tygodnia października. Wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu jesieni. Zbieraliśmy liście, kasztany, żołędzie. Zrobiliśmy wiewiórkę techniką orgiami, ludziki z kasztanów i żołędzi.

Czwarty tydzień października przeznaczyliśmy na projekt pt. „Projekt drzewo” . Oglądaliśmy drzewa, mierzyliśmy różnymi sposobami, obserwowaliśmy korę przez lupę. Obserwowaliśmy przekrój drzewa, liczyliśmy jego słoje, porównywaliśmy kształt i kolor. Liczyliśmy drzewa w ogrodzie przedszkolnym i zaznaczaliśmy ich ilość kreskami. Lepiliśmy, wyklejaliśmy i szkicowaliśmy drzewa.

„ Jesienią w lesie” to temat ostatniego tygodnia października. Rozpoznawaliśmy zwierzęta żyjące w lesie. Wiemy już jak zwierzątka przygotowują się do zimy. Dzieci wiedza jak można pomagać zwierzętom leśnym. A przede wszystkim jak należy się zachować w lesie.

Zapraszamy do galerii.

Iwona Godzień z przedszkolakami.

Ważne wydarzenia:

1.09.2014 roku Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

3.09.2014 roku Świętowaliśmy 4 urodziny Oliwii

1.09.2014 roku Świętowaliśmy 5 urodziny Adrianka

3.10.2014 roku Obchodziliśmy 3 urodziny Eryka

6.10.2014 roku Wyprawialiśmy 3 urodziny Maksymiliana

działania maj/czerwiec/lipiec 2014
działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego