"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Woli Rokietnickiej

Działania styczeń/luty 2013

Upłynęły nam kolejne dwa miesiące spędzone w przedszkolu na ciekawych zabawach, spacerach na świeżym powietrzu oraz wycieczek badawczych.

Styczeń
Miesiąc styczeń minął dzieciom z punktu przedszkolnego na codziennej obserwacji zimowej pogody, a szczególnie jej stanom: opadom śniegu, niskim temperaturom, które towarzyszą powstaniu lodu, by to wszystko sprawdzić udawaliśmy się na spacery w celu głębszej weryfikacji.

W dniu 18 stycznia dzieci z przedszkola „Kompetentne przedszkolaki” wzięły udział w szkolnym apelu zorganizowanym na cześć „Dnia Babci i Dziadka”, na które licznie przybyli dziadkowie. Odważne przedszkolaki rozpoczęły tę wspaniałą uroczystość, na której nie zabrakło wzruszających oraz śmiesznych wierszyków, głośno wyśpiewanych piosenek na cześć dziadków. Na koniec zabrzmiało pamiętne i głośne „Sto lat, sto lat, niech żyją, żyją nam...” w wykonaniu dzieci do których dołączyli się wszyscy goście, śpiewając piosenkę na stojąco. Nie jednemu zakręciła się łezka w oku po jej wykonaniu. Po przedstawieniu dzieci wręczyły swoim babciom kolorowe serduszka na patyczku z życzeniami, a dziadkom krawaty ozdobione serduszkami, przy których nie zabrakło również ciepłych i serdecznych życzeń płynących wprost z maleńkich i gorących serduszek przedszkolaków. Po części artystycznej wszyscy zaproszeni goście udali się na wspólny poczęstunek, który został przygotowany w szkolnej stołówce przez rodziców.

Luty
Dzieci z punktu przedszkolnego uczestniczyły 7 lutego w zabawie choinkowej wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Woli Rokietnickiej. Zabawa została zorganizowana przez nauczycieli wraz z rodzicami zaś oprawą muzyczną zajął się didżej Pan Krzysztof, który przygotował szeroki repertuar utworów muzyczno-tanecznych. Nie zabrakło oczywiście lubianych przez dzieci „Kaczuszek” czy „Jedzie pociąg z daleka...”. Dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach w kole, w parach oraz występach solowych. Przedszkolaki przygotowały się do zabawy wykonując piękne maski na twarz z kolorowego papieru ozdabiając je brokatem i piórkami. Zabawę choinkową dzieci zaczęły od maskarady- prezentacji w swoich maskach. Rodzice przygotowali również posiłek, łakocie i napoje dla strudzonych tancerzy.

Ważne wydarzenia w styczniu i lutym:
- 6 urodziny Gabrysi,
- udział w uroczystości „Dnia Babci i Dziadka”,
- 4 urodziny Gabrysi i Fabianka,
- zabawa choinkowa – maskarada.

Elżbieta Prochownik-Wota