"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Woli Rokietnickiej

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

„Słoneczko przez szyby na twarze blask kładzie. Minął roczek cały w przedszkolnej gromadzie ...”.
Upłynęły kolejne trzy miesiące: maj, czerwiec i lipiec, to już ostanie miesiące w przedszkolu przed zbliżającymi się wakacjami.

W maju realizowaliśmy następujące tematy: PROJEKT KSIĄŻKA, Na majowej łące, Zawody, Nasze mamy.

Ważne wydarzenia, które miały miejsce w maju:
- wykonanie łąki i umieszczenie na niej zwierząt, które dzieci poznały,
- stworzenie „Kącika lekarskiego” i „Kącika fryzjerskiego”,
- przedstawienie z okazji „Dnia Matki” : recytacja wierszyków, śpiewanie piosenek oraz wręczenie własnoręcznie zrobionych upominków: kwiatków z masy solnej oraz portretów mam z kółek płaskiego origami.

Czerwiec był miesiącem w którym realizowaliśmy tematy tj.: PROJEKT WODA, Sklep, Hobby, Pani lato.

Ważne wydarzenia, które miały miejsce w czerwcu:
- PIKNIK RODZINNY z okazji Dnia Dziecka: przejazdy konną bryczką, zawody sportowe, zabawy na trampolinie i zjeżdżalni, tańce przy muzyce i słodki poczęstunek,
- doświadczenia z wodą: określanie temperatury, smaku, ilości oraz kolorów w niej mieszanych,
- wykonanie rybek z papieru oraz płyt CD i ich wystawa,
- utworzenie stoiska sklepowego i zgromadzenie w niej: kasy fiskalnej, lady sklepowej oraz zabawek i książek,
- wycieczka do sklepu wielobranżowego,
- 5 urodziny Julii,
- „kącik zainteresowań” zgromadzenie kolekcji: samochodów, maskotek, dinozaurów, figurek.

Miesiąc lipiec przyniósł nam nowe tematy zajęć: Zwierzęta z ogrodu zoologicznego, Powietrze, Światło, Żegnamy przedszkole.

Ważne wydarzenia, które miały miejsce w lipcu:
- PIKNIK INTEGRACYJNY dla dzieci i rodziców przedszkola: spotkanie z trenerem Fundacji im. J. A. Komeńskiego, wspólne zabawy integracyjne, rysowanie ulubionych zabaw, wspólne pieczenie kiełbasy,
- wylepienie zwierząt z ZOO z plasteliny: małp, słoni, krokodyli, zebr, papug, pingwinów, tygrysów, żyraf itd.
- wykonanie masek zwierząt z papieru: tygrysów, królików, kotów,
- wykonanie wiatraków z papieru i słomek,
- zrobienie samolotów z papieru i próba ich lotów,
- 5 urodziny Jakuba,
- ”teatr cieni”wykonywanie ciekawych cieni odgadywanie ich postaci,
- udział we mszy świętej na zakończenie roku szkolnego w przedszkolu,
- przedstawienie na zakończenie roku przedszkolnego 2012/2013: recytowanie wierszy
i śpiewanie piosenek,
- rozdanie dyplomów przedszkolakom,
- pożegnanie dzieci i rodziców z nauczycielem.

„ Minął maj, czerwiec i już lipiec mamy. Było w przedszkolu wiele atrakcji, ale pora się pożegnać. Nadszedł czas wakacji :)”

Elżbieta Prochownik-Wota