"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Woli Rokietnickiej

Działania wrzesień/październik 2013

Aktualności

W dniu 2 września dzieci wraz rodzicami rozpoczęły nowy rok szkolny 2013/2014 w punkcie przedszkolnym „Kompetentne przedszkolaki” w Woli Rokietnickiej. Inaugurację roku szkolnego poprzedziła msza święta. Następnie odbył się apel szkolny na którym Pani Dyrektor Małgorzata Narolska przywitała wszystkich przedszkolaków i uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne.

Do punktu przedszkolnego od września zaczęło uczęszczać 14 dzieci w wieku od 3 do 5 lat : 6 dziewczynek i 8 chłopców.

Dziewczynki:

Ania (2 lata i 9 miesięcy) chętnie śpiewa i tańczy przy muzyce, co sprawia jej wiele radości.
Zosia (2 lata i 9 miesięcy) lubi układać puzzle oraz przygotowywać posiłki.
Oliwia (3 lata) często maluje a najczęściej używa do tego farb.
Nikola (3,5 lat) uwielbia przebierać się w ciekawe ubrania, malować, wycinać i kleić oraz układać puzzle.
Gabrysia W. (3,5 lat) jest znawczynią w przygotowywaniu wyszukanych potraw.
Gabrysia R. (4,5 roku) maluje barwne rysunki na których umieszcza zwierzęta: ptaki i koty oraz psy.

Chłopcy:

Adrian C.(3 lata) lubi pociągi poruszające się szybko po torach oraz inne pojazdy, którymi bawi się często w przedszkolu.
Michał (3lata) chętnie zmienia się w konstruktora pojazdów tj. ciągniki i zaczepy.
Antoś (3 lata i 10 miesięcy) interesuje się samochodami osobowymi, wyścigowymi jak również ciężarowymi.
Wiktor (3 lata i 10 miesięcy) jest znawcą niemal wszystkich znaków drogowych oraz większości marek samochodów.
Adrian M. (4 lata) niczym budowniczy konstruuje ciekawe budowle z klocków oraz słomek konstrukcyjnych.
Fabian (4,5 roku) jest kolekcjonerem albumów oraz maskotek i figurek.
Hubert (4,5 roku) to konstruktor ciekawych i funkcjonalnych zjeżdżalni, domów oraz namiotów
Karolek (5 lat) to znawca i kolekcjoner samochodów

Punkt Przedszkolny jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00-13.00, zajęcia dla dzieci są prowadzone w wymiarze pięciogodzinnym. Pomocą dzieciom służy zawsze nauczycielka i rodzic odbywająca codziennie dyżur jako asystent oraz specjaliści: psycholog, logopeda, rytmik. Zajęcia są realizowane w oparciu o program „Dobry Start przedszkolaka - program wychowania przedszkolnego” autorstwa Moniki Rościszewskiej-Woźniak.

Dzieci mają ustalony ramowy program dnia: schodzenie się dzieci, swobodne gry i zabawy, przywitanie w kole i sprawdzenie obecności, zajęcia tematyczne, drugie śniadanie, kwadrans z bajką, grupowe zajęcia plastyczno -techniczne, spacer, pożegnanie. Organizowane są różne zabawy w kręgu, zabawy ruchowe, zręcznościowe, dydaktyczne, badawcze, tańce, zabawy muzyczne, zajęcia gimnastyczne.

Ważne wydarzenia we wrześniu i październiku

Wrzesień:

- uczestnictwo w mszy świętej i apelu szkolnym rozpoczynającym rok szkolny 2013/2014,
- spisanie kontraktu – zasad obowiązujących w przedszkolu,
- przedstawianie swoich rodzin oraz miejsca zamieszkania,
- nauka prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez drogę,
- świętowanie 5 urodzin Karola,
- samodzielne nazywanie swoich emocji oraz innych emocji innych dzieci,
- wizyta kanarka Gabrysi R. w przedszkolu.

Październik:

- wycieczka w celu poszukiwania śladów jesieni, poznawanie zmysłami darów jesieni: żołędzi, kasztanów, orzechów,
- udział w pasowaniu na „Żaka-przedszkolaka”,
- wykonanie kompotu z jabłek i gruszek, - rozmowa z ekspertem n/t drzew i liści,
- wycieczka badawcza w celu obserwacji liści, budowy drzew - przetpchlinek w korze itd.,
- wykonanie albumu z ciekawymi liśćmi.
- obchodzenie 4 urodzin Wiktora.

Elżbieta Prochownik-Wota