"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Woli Rokietnickiej

Działania styczeń / luty 2014

Witamy w Nowym 2014 roku!!!

Zapraszamy do przeczytania co działo się u kompetentnych przedszkolaków w miesiącu styczniu i lutym.

W pierwszym tygodniu stycznia dzieci zapoznały się z kalendarzami. Wykonały piękny kalendarz przedszkolny w którym zaznaczają ważne wydarzenia.

Drugi tydzień  został poświęcony tematyce o dokarmianiu ptaków w zimie.  Wiemy, że dokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować życie ptaszkom . Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaszki mają małe szanse na przeżycie w okresie mrozów. Dzieci dowiedziały się jak należy dokarmiać ptaki. Wspólne przygotowaliśmy karmnik, do którego regularnie wrzucaliśmy pokarm,  ziarenka, chleb i zawiesiliśmy słoninkę. Poznaliśmy nazwy wybranych ptaków zimujących u nas w Polsce. Dzieci potrafią  rozpoznawać wróbla, sikorkę i gila. Znają charakterystyczne upierzenie różniące te ptaki. Wiedzą, że sikorki jedzą słoninkę, wróbelki okruchy chleba, a gile kulki jarzębiny.

Trzeci tydzień stycznia został poświęcony tematyce o karnawale. Dzieci przygotowały maski , serpentyny i kotyliony. Wszystkie ozdoby zawiesiliśmy w sali. 16 stycznia przedszkolaki miały zorganizowany bal karnawałowy, na który przyszły księżniczki, batmany, drakula,  kotki i policjanci. Dzieci świetnie się bawiły. Brały udział w konkursach z nagrodami i częstowały się słodyczami i owocami które przygotowały mamy.

Czwarty tydzień stycznia to temat poświęcony Babci i Dziadkowi. Dzieci przygotowały laurki i wzięły udział w przedstawieniu szkolnym, które zorganizowała klasa ,,0” , druga i czwarta.

Dzieci pięknie wypowiadały się jak można pomagać starszym Antoś powiedział, że czasami wystarczy tylko posiedzieć z dziadkiem i babcią aby im było miło. Dzieci mówiły jak pomagają swoim dziadkom. Wiedzą jak wygląda drzewo genealogiczne i jakie jest jego przeznaczenie.

W ostatni tydzień stycznia przedszkolaki udały się na zasłużony odpoczynek.
Po feriach dzieci wróciły w dobrych humorach i z zapałem do nauki i zabawy.

Miesiąc luty rozpoczęliśmy tematem poświęconym baśniom. Dzieci przyniosłyulubione baśnie, które oglądaliśmy i czytaliśmy. Dzieci mówiły o swojej ulubionej baśni. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje książka. Wykonały własny album ze swoimi ulubionymi postaciami, oraz zakładki do książek.

Drugi tydzień lutego został poświęcony urządzeniom elektrycznym. Dzieci przyniosły do przedszkola urządzenia elektrycznie. Zostały zapoznane z urządzeniami które służyły ludziom w dawnych czasach i obecnie. Dzieci wiedzą, że nie należy urządzeń elektrycznych używać bez obecności osoby dorosłej.

W trzecim tygodniu podjęliśmy temat związany z teatrem. Dzieci dowiedziały, że teatr to nie tylko budynek. Wiedzą jak nazywają się osoby pracujące w teatrze i czym się zajmują, jak należy się zachowywać i jak się ubrać. Przedszkolaki wykonały kukiełki i afisz teatralny, który informował kolegów z przedszkola o przedstawieniu. Dzieci nauczyły się ról, które zaprezentowały starszym kolegom.

,,Tutaj rosły paprocie” to temat czwartego tygodnia, który przyniósł najwięcej zainteresowania. Dzieci wiedzą jak wyglądała Ziemia w czasach prehistorycznych. Znają nazwy najciekawszych dinozaurów. Dzieci zapoznały się z przypuszczalnymi przyczynami wyginięcia dinozaurów. Metodą badawczą poznały właściwości soli i węgla kamiennego. Porównywały ich wygląd obserwowały przez lupy. Dzieci zapoznane zostały z techniką plastyczną – batikiem.. Wiedzą na czym polega praca górnika. Rysowały prace górnika węglem oraz wykonały pociąg i wagoniki z pudełek po zapałkach.

Ważne wydarzenia w styczniu i lutym
5 urodziny Nikoli
5 urodziny Gabrysi
5 urodziny Fabianka
10- lecie Szkoły Podstawowej w Woli Rokietnickiej

Zapraszamy do galerii zdjęć i za dwa miesiące do obejrzenia co działo się w marcu i kwietniu.

Iwona Godzień