"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Woli Rokietnickiej

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Witamy i zapraszamy.

Miesiąc maj rozpoczęliśmy tematem „Praca rolnika”. Rozmawialiśmy o pracy rolnika o maszynach  jakie znajdują się w gospodarstwie, a także o zwierzętach. Dzieci wiedzą już jak powstaje chleb i z jakich zbóż można go zrobić.

Następny temat to: „Mali strażnicy przyrody”.
Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w lesie. Wiedzą również, że należy oszczędzać wodę a także do którego pojemnika należy wrzucać odpady. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem oczyszczania wody za  pomocą filtra własnoręcznie przygotowanego.
Tydzień czwarty został poświęcony tematowi „Nasi kochani rodzice”. Rozmawialiśmy o rodzicach. Dzieci z okazji Dnia Mamy recytowały i śpiewały piosenki. Przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty z wazonikach.

„Wiosna na łące” tematem ostatniego tygodnia maja. Rozmawialiśmy o zwierzętach i roślinach mieszkających na łące. Obserwowaliśmy zwierzątka przez lupę. Przedszkolaki wiedzą jak rozwija się motyl. Wykonały gąsienicę z opakowań po jajkach.

Pierwszy tydzień czerwca został poświęcony tematowi  „Dzieci z całego świata. Dzieci porównują warunki mieszkaniowe w różnych krajach. Dostrzegły jak trudno jest żyć w poszczególnych krajach, gdzie jest bieda.
Ważnym wydarzeniem było obchodzenie Dnia Dziecka, na który zostaliśmy zaproszeni przez Panią Dyrektor Małgorzatę Narolską.. Świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień wraz z dziećmi z ośrodka z Czelatyc.

Kolejnym tematem nad którym pracowaliśmy to „Zwiedzamy nasz kraj”. Dzieci wiedzą już jakie mamy zabytki w naszym kraju. Podsumowaliśmy ten temat wykonując mapę Polski z nakrętek plastikowych, zaznaczając rzeki góry i morze.

„Poznajemy różne zawody” to kolejny temat. Dzieci mówiły jaki zawód wykonują ich rodzice. Gościliśmy w przedszkolu panią pielęgniarkę i policjantów, którzy opowiadali o swojej pracy.

Ostatnim tematem czerwca to „Lubimy zabawy i sporty”.  Zgodnie z przysłowiem „w zdrowym ciele zdrowy duch”, wzięliśmy się ostro za ćwiczenia. Dzieci wiedzą już jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia. Pamiętaliśmy także o naszych tatusiach dzieci zrobiły laurki, koszule z krawatami z papieru kolorowego wkleiły także specjalnie przygotowany wiersz.

Pierwszy tydzień lipca rozpoczęliśmy tematem „Moje zwierzątko”. Dzieci opowiadały o swoich zwierzątkach. Malowały swoje zwierzątko domowe. Przedszkolaki wiedzą, że są zwierzątka w schronisku którym trzeba pomóc. Urządziliśmy zbiórkę karm dla zwierząt, która później trafiła do schroniska. Dzieci uczyły się piosenki i wiersza o zwierzętach.

„Kolory lata” to następny temat lipca. Dzieci szukały przedmiotów w kolorach lata. Rozwiązywaliśmy zagadki . Lepiliśmy żółte stworki potworki. Badaliśmy co pływa ,a  co tonie. Robiliśmy koktajl owocowy.

Kolejnym tematem który realizowaliśmy to „Wkrótce wakacje”. Dzieci mówiły o miejscach do których chciałyby pojechać. Wiedzą już, że w wakacje również muszą uważać na niebezpieczeństwa.

„Żegnamy przedszkole” ostatnim tematem. Segregowaliśmy zabawki i porządkowaliśmy półki. Wspominaliśmy miłe chwile w przedszkolu. Powtórzyliśmy poznane cyferki i literki. Śpiewaliśmy poznane piosenki i recytowaliśmy poznane wierszyki. Ostatni tydzień był dla nas bardzo emocjonujący.

Dziękuję dzieciom za miłe chwile spędzone, a rodzicom za pomoc i współprace. Udanych i bezpiecznych wakacji.

Iwona Godzień

Ważne wydarzenia
- Dzień mamy
- Piknik integracyjny dla rodziców i dzieci z trenerem fundacji J. A. Komeńskiego