"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wylewie


Działania wrzesień/październik 2014

Przyszły dzieci do przedszkola,
 
wszystko je ciekawi.
 
Tu się będą uczyć,
 
tu się będą bawić: 
raz,dwa, trzy !

Witamy gorąco po wakacyjnym odpoczynku i zapraszamy na krótką opowieść o tym, co wydarzyło się w naszym przedszkolu w miesiącach wrześniu i październiku. 1 września powitaliśmy nowy rok szkolny wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Wylewie. W pierwszym miesiącu chcieliśmy przede wszystkim się dobrze poznać i poczuć jak najpewniej w grupie.

Udało nam się również zrealizować kilka tematów:

Witamy w przedszkolu - większość dzieci bez trudu zaadaptowała się w grupie w dość szybkim tempie. Nauczyliśmy się jak odpowiednio korzystać ze sprzętu ogrodowego oraz zabawek znajdujących się w przedszkolu, poznaliśmy zasady warunkujące bezpieczeństwo w przedszkolu, wdrażaliśmy się do zgodnej zabawy z rówieśnikami, wspólnie ustaliliśmy pewne zasady postępowania.
Bądźmy ostrożni- poznaliśmy zasady bezpieczeństwa poza terenem przedszkola, podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz poznaliśmy pojazdy poruszające się w najbliższej okolicy. Poznaliśmy zasadamy bezpieczeństwa podczas podróży samochodem i pieszych wycieczek.

Mijały kolejne tygodnie zabawy i nauki w Przedszkolu i tak zawitała do nas jesień, a z nią kolejne tematy:
Dzieciaki przywitały Jesień rozmawiając o jej darach, czyli owocach, które ze sobą niesie. Dowiedzieliśmy się, że, aby być zdrowym musimy jeść dużo warzyw i owoców, poznaliśmy rodzime warzywa i owoce, gromadziliśmy je w kąciku przyrodniczym, poznawaliśmy zasady kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłków. Wspólnie przygotowaliśmy gofry z dżemem owocowym i deser owocowy, a także smażyliśmy frytki Próbowaliśmy określać pogodę i zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla jesieni. Obserwowaliśmy padający deszcz zwracając uwagę na wygląd i wielkość kropli, słuchaliśmy padającego deszczu, poznaliśmy akcesoria chroniące nas przed nim. Staraliśmy się też opanować umiejętności związane z samodzielnym ubieraniem się i rozbieraniem. Poznaliśmy też jesienne zwyczaje jeża , niedźwiedzia, wiewiórki i ptaków. Odbyliśmy też wizyte w sklepie spożywczym. Dowiedzieliśmy się jak powstaje mąka i chleb.

Nasze domy- przedszkolaki rozmawiały o swoich domach - najpierw układały wieże oraz budynki parterowe z klocków, a następnie poznały wyraz dom, pisząc go po śladzie. Przedszkolaki rozmawiały o tym, dlaczego w domu czujemy się najlepiej. Kolejne dni wypełniły nam zabawy w kalambury, zagadki i rebusy dotyczące dopasowania odpowiedniego domku do zwierzaka w nim mieszkającego. Rozmawialiśmy również o różnicach w wyglądzie domów na wsi i w mieście, a także przypomnieliśmy sobie, poznane wcześniej, figury geometryczne.
Urodziny w tym czasie obchodziły Zuzia, Julia i pani Ula.

Pozdrawiamy i zapraszamy za dwa miesiące
przedszkolaki z Wylewy i Urszula Pyrczak

działania maj/czerwic/lipiec 2014
działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego