"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wylewie

Tu się będą uczyć,
tu się będą bawić:
raz,dwa, trzy !

Witamy ponownie w progach naszego przedszkola i zapraszamy na krótką relację
o przedszkolnym życiu.
Za oknami jesień zadomowiła się na dobre, a w naszym przedszkolu zagościły wirusy. Przedszkolaki dzielnie się trzymały i jakoś udało nam się przetrwać ten trudny okres.
Tematy, jakie zrealizowaliśmy w listopadzie to:
Mój kraj Polska- poznaliśmy symbole narodowe, pracowaliśmy z mapą naszego kraju. Wiemy już, że stolicą Polski jest Warszawa i potrafimy pokazać ją na mapie. Z uwagą wysłuchaliśmy legend " O Warsie i Sawie" i " O Wawelskim smoku".
Co u Ciebie słychać?- w trakcie realizacji tego tematu poznaliśmy drogę listu od nadawcy do adresata. Utrwaliliśmy własny adres. Zapoznaliśmy się też z komputerem i niezbędnymi do jego pracy akcesoriami. Zorganizowaliśmy w Sali kącik pocztowy, który przez długi okres czasu cieszył się dużym powodzeniem wśród zabaw.
Urządzenia elektryczne- poznaliśmy podstawowe źródła prądu i zasady działania wybranych urządzeń elektrycznych. Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Wykonywaliśmy doświadczenia ze światłem i cieniem. Wspólnie upiekliśmy i udekorowaliśmy muffinki kakaowe.
Dbamy o zdrowie- rozmawialiśmy o tym jak należy dbać o higienę osobista i dlaczego jest ona taka ważna. Poznaliśmy znaczenie witamin dla naszego organizmu i produkty, które je zawierają. Popracowaliśmy też nad naszą tężyzną fizyczną.

15 listopada udaliśmy się na wycieczkę do Sieniowy. Pierwszym miejscem, jakie odwiedziliśmy był Urząd Pocztowy w Sieniawie. Podczas wycieczki dzieci miały okazję poznać "od kuchni" pracę Urzędu Pocztowego oraz pracujących tam ludzi. Dowiedziały się jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata, miały okazję obejrzeć urządzenia pocztowe oraz znaczki. Samodzielnie wysłały też przygotowane wcześniej listy do rodziców.
Kolejnym miejscem, jakie odwiedziliśmy była Biblioteka Miejska. Bibliotekarka Pani Ela opowiedziała, nam w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Wędrując między pólkami pełnymi książek opowiadała o tym, jak należy zachować się
w bibliotece oraz jak szanować książki. Na koniec dzieci mogły swobodnie wybrać i obejrzeć książki przeznaczone dla wieku przedszkolnego. Po zwiedzeniu pomieszczeń bibliotecznych "wyruszyliśmy" w podróż lokomotywą, słuchając czytanej przez Panią Elę bajki. Po wysłuchaniu bajki każdy z nas zaprojektował swój własny wagon. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek.
Po opuszczeniu Biblioteki udaliśmy się na Sieniawski rynek, aby podziwiać znajdującą się tam fontannę.
25 listopada w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie dla rodziców.
Kolejnym ważnym wydarzeniem była zabawa Andrzejkowa był to wieczór pełen wróżb i tańców poprzedzony przyjęciem do społeczności przedszkolnej naszych najmłodszych kolegów i koleżanek.
I tak zawitał do nas grudzień a wraz z nim śnieżna pogoda, w związku z tym obserwowaliśmy zjawiska pogodowe charakterystyczne dla zimy. Przeprowadziliśmy kilka doświadczeń, aby poznać właściwości śniegu. Poznaliśmy wybrane sporty zimowe.
W ostatnim tygodniu grudnia dołączył do nas surdologopeda  Pani Ewa Strączek, która pracuje z niesłyszącą Paulinką i Gabrysiem. Dużym zainteresowanie cieszą się zajęcia, które prowadzi gdyż i przedszkolaki razem z Panią Ulą uczą się języka migowego.
Koniec grudnia to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, więc i w naszej sali zagościła choinka. Własnoręcznie przygotowaliśmy ozdoby choinkowe i kartki świąteczne i upiekliśmy pierniczki. 20 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez uczniów SP w Wylewie. Po złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się opłatkiem udaliśmy się do naszych domów na zasłużony świąteczny odpoczynek.

Pozdrawiamy i zapraszamy za dwa miesiące
przedszkolaki z Wylewy i Urszula Pyrczak