"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wylewie

Działania marzec / kwiecień 2014

Za nami kolejne dwa miesiące pracy i zabawy. Zapraszamy na krótką relację z tego, co wydarzyło się w naszym przedszkolu w ostatnim marcu i kwietniu.

A u nas śnieg stopniał, słoneczko mocniej świeciło, zrobiło się cieplej. Rozpoczęliśmy, więc intensywne poszukiwania wiosny. Obserwowaliśmy bacznie zmiany zachodzące
w przyrodzie i te w pogodzie. Kiedy byliśmy już całkiem pewni, że to wiosna wraz kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Wylewie pożegnaliśmy zimę topiąc Marzannę.
Wiosna to na wsi czas intensywnych prac w ogródku, więc i my zapoznaliśmy się z pracą ogrodnika, oglądaliśmy różne rodzaje nasion, porównywaliśmy je pod względem koloru
i kształtu, stworzyliśmy swój własny mini ogródek przedszkolny ( zasadziliśmy rzeżuchę, sałatę, cebulę, rzodkiewkę i arbuza). Poznaliśmy też wybrane gatunki zwierząt gospodarskich i ich mieszkania.

W kolejnym tygodniu marca dowiedzieliśmy się, że ekologia to ważna sprawa. Poznaliśmy zasady oszczędzania wody, wykonaliśmy kilka ciekawych doświadczeń dotyczących wody i powietrza. Dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się w lesie i jak dbać o rośliny o zwierzęta tam żyjące. Rozmawialiśmy tez o konieczności segregacji śmieci.

Kwiecień to przede wszystkim czas przygotowań do Wielkanocy, więc i my poznaliśmy zwyczaje i tradycje z nią związane. Malowanie pisanek było okazją do zapoznania się budową jajka i poznania gatunków zwierząt, które wykluwają się z jaj. Przygotowaliśmy też kartki świąteczne, które wraz z życzeniami wręczyliśmy naszym najbliższym oraz piękne koszyczki świąteczne, które zdobiły nasze stoły podczas świąt.

Po powrocie ze świątecznej przerwy realizowaliśmy temat „Jestem Europejczykiem”. Dowiedzieliśmy się, że Polska leży w Unii Europejskiej, poznaliśmy flagę i hymn Unii. Wiemy tez jak wygląda maskotka Unii Europejskiej- Syriusza. Poznaliśmy wybrane kraje Unii Europejskiej, a w ramach dnia włoskiego upiekliśmy pizzę.

W kwietniu czwarte urodziny obchodził Bartek.

Pozdrawiamy i zapraszamy za dwa miesiące
przedszkolaki z Wylewy i Urszula Pyrczak