"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Wylewie

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Kompetentne Przedszkolaki z Wylewy witają poraz kolejny w progach swojego przedszkola. Zapraszamy na krótką relację z tego, co wydarzyło się u nas w miesiącach: maju, czerwcu i lipcu.

W ramach eksperymentów i doświadczeń prowadzonych w związku z tematem „Łąka wiosną”, dzieci z lupami wybrały się na wycieczkę na pobliską łąkę, aby poszukać
i poobserwować małe zwierzątka tam żyjące. Znalazły biedronki, żuczki, koniki polne, dżdżownice i wiele innych owadów. Wszystkie po obejrzeniu zostały wypuszczone na wolność. Na koniec dzieci pozrywały różnorodne roślinki, aby wykonać w przedszkolu zielnik.

Nikomu, kto w tych majowych dniach pojawił się, chociaż na chwilę w naszym Przedszkolu, nie mogła umknąć panująca tam atmosfera pełnych napięcia przygotowań do jakże ważnego wydarzenia jakim był „Dzień Mamy i Taty”
Wypieki na twarzach  dzieci podczas tworzenia obrazków, rysunków, prezentów było widać z daleka. Radosnemu porywowi twórczemu towarzyszyła recytacja wierszyków, przypominanie sobie poszczególnych kwestii z przedstawienia „Wiosenny koncert”. Okazało się nawet, że niejeden przedszkolak mógłby śmiało wystąpić w roli narratora, bo powtarzane uporczywie kwestie utrwalały się na długo w dziecięcej pamięci.
Oczywiście, wszystkie te przygotowania odbywały się w atmosferze wielkiego święta, wśród niekończących się wybuchów radości. No, bo okazja była nie byle jaka! Moglismy w końcu powiedzieć mamie i tacie jak bardzo ich kochamy. Ba, nie tylko im to powiedzieć, bo to przecież robimy na co dzień. Moglismy im to pokazać, wyśpiewać, wyrecytować, zagrać na grzechotce, zatańczyć, narysować, wyklaskać, wykrzyczeć – moglismy włożyć w to całych siebie!

Czerwiec niesie ze sobą święto ważne dla każdego malucha, więc i my je obchodziliśmy. Przy okazji Dnia Dziecka zrealizowaliśmy temat „Lubimy to samo ale każdy z nas jest inny”. Była to doskonała okazja aby porównać nasz wzrost, wagę, kolor włosów itp.
Poznaliśmy tez wygląd dzieci z różnych stron świata.

Koniec czerwca to czas kiedy staraliśmy sobie przypomniec w szystko to, czego do tej pory nauczyliśmy się w przedszkolu i okazała się, że każdy z nas: „duzo wie i dużo potrafi”.
Liczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki, ćwiczyliśmy sprawność swoich rąk, rysowaliśmy, wycinaliśmy itd. Podrzucamy tez zdjęcia z wizyty w remizie strażackiej, które umknęły naszej pani podczas ostatniej relacji z życia przedszkolnego.

Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku przedszkolnego. Toteż 14 dzień lipca był dobrą okazją, żeby zaprosić rodziców  raz jeszcze do Przedszkola i razem spędzić miłe popołudnie.
Dzieci wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się. Ale trudny proces stawania się z trzylatka czterolatkiem, a z cztero, pięciolatkiem, nasze maluchy, nie wiadomo kiedy, opanowały do perfekcji:)

Następnie grillowalismy wspólnie. Nic tak bardzo nie rozpromienia małej buzi jak fakt, że mama śmieje się i bawi razem z dzieckiem. Ostatnią częścią popołudniowego balowania było wręczenie dyplomów i upominków. Trudno się było rozstać, dlatego można by nawet powiedzieć: „wielka szkoda, że to już wakacje…” Ale tego nie powiemy. Trzeba teraz odpocząć, opalić się i w pełni sił wrócić do przedszkolnej codzienności! Czekamy!

Pozdrawiamy Kompetentne Przedszkolaki
z Wylewy i pani Ula