"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zapałowie


Działania wrzesień/październik 2014

Do Punktu Przedszkolnego Kompetentne Przedszkolaki w Zapałowie uczęszcza 18 przedszkolaków. Jest 10 dziewczynek: Oliwia, Jagoda, Zuzia, Lea, Maja, Sabina, Amelia, Nikola, Lena, Malwina i 8 chłopców: Przemek, Tomek, Jakub, Oliwier, Damian, Oliwier, Dawid, Marcin. W przedszkolu mile spędzamy czas poznając otaczający świat, rozwijamy swoje zainteresowania.

Droga do przedszkola to ciekawy temat, który dostarczył przedszkolakom wielu radości podczas naszych wędrówek po okolicy. Obserwowaliśmy ruch drogowy na skrzyżowaniu, rysowaliśmy poznane pojazdy, znamy numery pojazdów specjalistycznych i potrafimy je rozpoznać. Poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy.

Jesień w sadzie i w ogrodzie. Nasze poszukiwania jesieni rozpoczęliśmy od spacerów w pobliżu ogrodów i działek, gdzie rolnicy zbierali swoje plony. Uważnie obserwowaliśmy jakie warzywa wykopują z ziemi i gdzie należy je przechować aby przezimowały. Z ziemniaków robiliśmy jeżyki, a inne warzywa smakowaliśmy. Staramy się codziennie w przedszkolu zjadać warzywa lub owoce, które przynoszą na dyżury rodzice. Poznaliśmy różne rodzaje owoców także egzotyczne, które możemy kupić w sklepie. Nasze wszystkie zmysły zostały włączone do zabawy z owocami ponieważ oczy patrzyły za ulubionymi owocami, buzia sprawdzała smak, nosek wąchał, a rączki dotykały smakołyków. Nasze warzywa i owoce ważyliśmy , porównywaliśmy i liczyliśmy. Poznaliśmy różne rodzaje wag a najwięcej radości sprawiła wszystkim waga łazienkowa, na której ważyliśmy się.

Dowiedzieliśmy się co robią zwierzęta jesienią kiedy prowadziliśmy rozmowy o jeżu, niedźwiedziu, wiewiórce czy żabkach. Wykonaliśmy fantastyczne zwierzaki z plasteliny a także uczyliśmy się piosenek o zwierzątkach.

O sobie samym to temat pozwalający na lepsze poznanie siebie i innych. Zajęcia rozpoczęliśmy od nazywania emocji i wyrażania uczuć . Rysowaliśmy swoje portrety i opisywaliśmy kolegów zwracając uwagę na kolor oczu, włosów. Dla przyjaciół wykonaliśmy upominki z dostępnych materiałów przyrodniczych. Codziennie przypominamy o tym by być dla każdego miłym i pomocnym, staramy się często używać słów: proszę, dziękuję, przepraszam.

Elżbieta Iwańczuk

działania maj/czerwiec/lipiec 2014
działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego