"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zapałowie

Działania styczeń/luty 2013

Nowy rok rozpoczęliśmy od postanowień na cały przyszły rok. Wykonaliśmy kalendarze na najbliższe miesiące, utrwalaliśmy dni tygodnia, pory roku oraz nazwy miesięcy. Poznawaliśmy właściwości śniegu, wykonaliśmy bałwanki z kolorowych kółek.

Kiedy za oknami biały puch ogarnął całą okolicę my zastanawialiśmy się jak pomóc ptakom podczas mroźnych dni. Nazywaliśmy ptaki odwiedzające karmniki, zwracaliśmy uwagę na ostrożność w kontaktach z chorymi zwierzętami. Rozpoznawaliśmy wybrane zwierzęta po śladach na śniegu. Wykonaliśmy ptaki z kolorowych gazet.

W dniu 23 stycznia 2013 w Zespole Szkół w Zapałowie na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy zaproszeni goście Babcie i Dziadkowie z okazji ich święta. Przedszkolaki przygotowały wiersze i piosenki oraz piękne kolorowe bukiety kwiatów dla swoich dziadków. Zebrani goście doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki częstując się przygotowanymi smakołykami.

Karnawał, karnawał to czas wielkich zabaw 9 lutego 2013 w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową, na którą zostaliśmy zaproszeni przez panią dyrektor. Nie ukrywam, że wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień. Przedszkolaki przebrane za postacie z bajek doskonale bawiły się przy dźwiękach muzyki. Podczas konkursu na najciekawsze przebranie wygrał Fabian za przebranie policjanta. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książeczki za karnawałowe przebrania. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek oraz napoje, zadbali o miłą i przyjemną atmosferę.

Elżbieta Iwańczuk