"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zapałowie

Działania styczeń / luty 2014

Tik-tak, to było tak

Nowy rok rozpoczęliśmy od poznawania  zegarów  ze względu na ich wygląd i przeznaczenie. Dostrzegliśmy wpływ postępu technicznego na sposoby mierzenia i wskazywania czasu. Wiemy o konieczności mierzenia czasu. Przedszkolaki wykazały się myśleniem przyczynowo-skutkowym przewidując skutki braku zegarów. Codziennie doskonaliliśmy pamięć ćwicząc kolejność poszczególnych dni tygodnia, pór roku a także poszczególne miesiące.

Babciu, dziadziu coś ci dam…

Dzień babci i dziadzia świętowaliśmy podczas uroczystości zorganizowanej w dniu 15 stycznia 2014 r. Przedszkolaki przygotowały kwiatki z kolorowych papierów, recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich dziadków. Przedszkolaki pogłębiły wiedzę na temat swojej najbliższej rodziny. Wiemy jak czas wpływa na zmianę w wyglądzie i nazywa poszczególne etapy. Znamy zasady prawidłowego zachowania się przy stole okazując szacunek osobom starszym.

„Szanowne zdrowie . . . „

O zdrowiu mówimy bardzo często podczas naszych zajęć. Często zastanawiamy się jak należy prawidłowo się odżywiać oraz jaki tryb życia prowadzić, aby być zdrowym. Wiemy jaki wpływ ma właściwa dieta oraz przebywanie na świeżym powietrzu. Naszym ekspertem w sprawie zdrowia była pielęgniarka, która w ciekawy sposób opowiedziała nam  o zdrowiu.

Karnawał, karnawał.

Karnawał, karnawał to czas wielkich zabaw. 18 stycznia 2014 w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową, na którą zostaliśmy zaproszeni przez panią dyrektor. Nie ukrywam, że wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień. Przedszkolaki przebrane za postacie z bajek doskonale bawiły się przy dźwiękach muzyki. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek oraz napoje, zadbali o miłą i przyjemną atmosferę.

Książki

Książki bardzo zaciekawiły wszystkich przedszkolaków, ponieważ doceniliśmy znaczenie słuchania bajek przed snem. Wiemy, że treść książek wpływa na naszą wyobraźnię i sny. Poznaliśmy przedstawicieli zawodów związanych z powstawaniem książek i docenialiśmy ich pracę. Potrafimy wymienić ulubionych poetów i pisarzy. Poznaliśmy etapy powstawania książek oraz wzbogaciliśmy słownictwo związane z książkami. Robiliśmy doświadczenia papieru z wodą, znamy różne rodzaje papieru oraz jego właściwości i przeznaczenie. Z wycieczką byliśmy w bibliotece, poznaliśmy pracę bibliotekarki, zasady funkcjonowania biblioteki oraz porządkowania księgozbioru. Każdy przedszkolak wraz z rodzicami wykonał ulubiona książeczkę.

Elżbieta Iwańczuk