"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zarzeczu nr 1

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

Kolejne trzy miesiące udanej zabawy i intensywnej pracy w przedszkolu w Zarzeczu za nami. W tych trzech miesiącach mieliśmy bardzo dużo ważnych uroczystości w naszym przedszkolu, o których postaram się opowiedzieć.

14 maja zorganizowaliśmy wyjazd na teatrzyk do Przeworska. „Brzechwolandia”- spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru we Wrocławiu był okazją do przybliżenia dzieciom twórczości Jana Brzechwy. Bohaterowie przenieśli nas w kolorowy świat pełen radości i muzyki, a także przypomnieli o zasadach dobrego zachowania w domu, szkole, na podwórku. Przedszkolakom przedstawienie bardzo się podobało. Żywiołowo i aktywnie w nim uczestniczyły, a na koniec podziękowały gromkimi brawami.

By podziękować naszym kochanym mamom za miłość, cierpliwość i zrozumienie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne podczas zorganizowanej akademii na cześć mam. Były wiersze, piosenki, tańce, życzenia dla kochanych mam. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych kwiatów całusom i uściskom nie było końca. Po części oficjalnej mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Potem nastąpiławspólna zabawa, którą przygotowała nasza pani Monika z rytmiki.

7 czerwca odbyła się wycieczka do zoo w Zamościu. Godz. 7 rano wszyscy zwarci i gotowi wyruszyliśmy na spotkanie z różnymi gatunkami zwierząt Droga minęła nam w miłej atmosferze, dzieciom dopisywał humor. Na miejscu dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Największą atrakcją okazały się lwy i niedźwiedzie. Odwiedziliśmy również nowo otwartą motylarnię. Pobyt w zoo dostarczył dzieciom nowych wrażeń oraz był dla nich wspaniałą lekcją przyrody w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Zakończenie roku przedszkolnego poprzedziła uroczysta msza św. w kościele w Zarzeczu. Podczas niej dzieci, nauczyciele i personel dziękowali za kończący się rok, jednocześnie prosząc o radosny i bezpieczny czas wakacji dla wszystkich. Następnie udaliśmy się do Sali, gdzie dzieciom zostały wręczone dyplomy i drobne upominki. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

2 lipca odbyło się szkolenie, które w tym roku po raz pierwszy przybrało formę pikniku rodzinnego. Jak na piknik przystało była piękna pogoda, zabawy i grillowanie.

W dniach 22-26 lipca gościliśmy studentów z Brazylii i Australii. Przybliżyli oni nam kultury swoich krajów, uczyli prostych zwrotów w języku angielskim oraz wspólnie się z nami bawili.

Natomiast 1-2 sierpnia odwiedzili nas goście z Ukrainy, którzy chcieli zobaczyć nasze przedszkola i pracę w nich.

Monika Płocica