"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zarzeczu nr 2

Działania marzec / kwiecień 2014

I znowu kolejne dwa miesiące za nami. Bardzo dużo się wydarzyło w tym czasie. Marzec rozpoczęliśmy tematem „W dawnych czasach”. Mówiliśmy sobie o prehistorii i skąd się bierze węgiel, o dinozaurach, jaskiniowcach i o pracy archeologa. W połowie miesiąca marca pożegnaliśmy naszą panią Dorotkę, a na jej miejscu powitaliśmy panią Kasię. Tak szybko to się potoczyło, że nawet nie mieliśmy czasu się zastanawiać co się dzieje, tylko wzięliśmy się spowrotem do roboty.

Na początek poszukiwaliśmy pierwszych oznak wiosny, a 21 marca powitaliśmy wiosnę nad rzeką Mleczką topiąc Marzannę. W kolejnych tygodniach obserwowaliśmy jak wszystko wokół nas rośnie, robiliśmy wiosenne porządki w naszej sali, a także założyliśmy hodowlę rzeżuchy i cebuli.

Miesiąc kwiecień rozpoczęliśmy poznając zwyczaje Świąt Wielkanocnych i przygotowując się do nich. W kolejnych tygodniach mówiliśmy o wiejskim podwórku, o zwierzetach w gospodarstwie, o pracy rolnika. Ostani omawiany w tym czasie był temat o ochronie środowiska. rozmawialiśmy o ekologii, zwróciliśmy większą uwagę na to, by nie zaśmiecać środowiska i bardziej o nie dbać.

Marzec i kwiecień zleciały nam bardzo szybko. Dużo sie w tym czasie działo. Liczymy, że kolejne miesiące będą równie ekscytujące i ciekawe :)

Kompetentne Przedszkolaki z Zarzecza 2 i pani Kasia Słysz