"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zarzeczu nr 2

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Witamy i zachęcamy do przeczytania nowinek z naszego przedszkola z miesięcy: maj, czerwiec i lipiec.

Miesiąc maj rozpoczęliśmy tematem „jak powstaje książka” – poznaliśmy ten proces, oglądaliśmy zbiory naszego przedszkola i naprawialiśmy zniszczone książki, a także przynosiliśmy swoje ulubione okazy, by pochwalić się nimi innym dzieciom.

W kolejnym tygodniu mówiliśmy o łące, o zwierzętach na niej mieszkających, o roślinach. Poznawaliśmy sprzęt, który może się przydać na łące do obserwacji malutkich zwierzątek i roślin. Następnie każdy opowiadał o swoim pupilu którego ma lub chciałby mieć. Rozmawialiśmy też o pracy weterynarza i o zwierzętach mieszkających w ZOO.

W dniu 3 czerwca odbyła się na grzybku obok Remizy OSP w Zarzeczu uroczystość „Dzień Rodziny” na którą zostali zaproszeni tatusiowie i mamusie przedszkolaków. Nasze maluchy wspólnie z dziećmi z grupy 1 wystąpiły przed swoimi rodzicami mówiąc wierszyki, śpiewając piosenki i tańcząc. Po występie nastąpił mały poczęstunek przygotowany przez rodziców. W związku z tymi wydarzeniami  mówiliśmy sobie w naszym przedszkolu o dniu mamy i taty, a także o dniu dziecka. Nawiązaliśmy do tematu praw dziecka.

Jako że wielkimi krokami zbliżaliśmy się do wakacji mówiliśmy sobie o różnych pomysłach na wakacje, o różnych krajobrazach Polski. W międzyczasie wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Linowego w Radawie, gdzie spędziliśmy czas na wspaniałej zabawie.

Końcem roku zwiedziliśmy całą szkołę. Odwiedziliśmy też sale w których dzieci będą uczyły się od września. Nie zapomnieliśmy także przypomnieć sobie o warunkach bezpiecznych wakacji.
27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Każde dziecko uczęszczające do ośrodka otrzymało dyplom i symboliczny prezent. A parę dni później w dniu 3 lipca 2014r. w sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu odbyła się konferencja „Kompetentne Przedszkolaki – teraźniejszość i przyszłość”. W konferencji wzięli udział m.in. Jan Bury – przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego i Przyjaciel wszystkich projektów, Mariola Kiełboń – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszkowie, Jacek Pasternak – Kierownik Wydziału Kształcenia
i Kompetencji, Małgorzata Żylińska – Myśliwiec – opiekun Projektu, Ryszard Trelka – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przeworsku, Aleksandra Chmurowicz – Walocha – Inspektor ds. Higieny Dzieci i Młodzieży. Konferencję podsumowującą projekt „Kompetentne Przedszkolaki” otworzyła Monika Rościszewska – Woźniak – Prezes Zarządu Instytutu Komeńskiego, witając jej uczestników. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zarzeczu 1,2 i 3, w Żurawiczkach, Kisielowie i Mirocinie. Nasze przedszkolaki tańczyły taniec „waka waka”, grały na instrumentach muzycznych a także pięknie śpiewały. W konferencji brali udział także rodzice, którzy mogli podziwiać swoje pociechy.

Tym miłym akcentem zakończył się nasz rok przedszkolny 2013/2014. Wszystkim dzieciom i rodzicom życzę wspaniałych wakacji, a także powodzenia w nowym roku szkolnym!!!

Katarzyna Słysz
:) :) :)