"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zarzeczu nr 3


Działania wrzesień/październik 2014 Witam.

Nowy rok przedszkolny czas zacząć! A zaczyna go nauczycielka Katarzyna Słysz i 19 nowych przedszkolaków: Małgosia Boroń, Oliwier Dajniak, Natalka Dąbrowska, Ola Drabik, Nikodem Gujda, Karol Kaszuba, Kuba Kulas, Maciek Lasek, Madzia Mach, Wiktorka Mroczka, Gabryś Pieniążek, Patryk Pilch, Szymon Skoczylas, Daniel Skotnicki, Martynka Słomiany, Liliana Surmiak, Nikola Szkoła, Wojtek Świtalski, Maja Wałczyńska.

Nasza Grupa to dzieci z trzech miejscowości: Zarzecza (12 osób), Łapajówki (3 osoby) i Zalesia (4 osoby). A od października dołączyły do nas jeszcze dwie osoby. Ale zacznijmy od początku.

Miesiąc wrzesień powitał nas przepiękna pogodą, więc staraliśmy się czas ten czas wykorzystać jak najlepiej i spędzaliśmy go, gdy tylko mogliśmy na świeżym powietrzu – na spacerku, bądź na placu zabaw.

Przez pierwsze tygodnie poznawaliśmy siebie, uczyliśmy się przez zabawę, poznawaliśmy zasady panujące w przedszkolu. Ustalaliśmy też Kontrakt naszego przedszkola i pilnowaliśmy, by wszyscy się do niego stosowali.Ostatni tydzień września poświęciliśmy na poznawanie „Lasu” i jego mieszkańców. W kolejnym tygodniu mówiliśmy o owocach – tych z naszych sadów, a także importowanych z innych krajów.

Kolejne tygodnie poświęciliśmy na poznawanie warzyw i potraw, które z nich można zrobić. Mówiliśmy też o jesieni, która do nas zawitała i obdarzyła chłodniejszym wietrzykiem i deszczem. Poznawaliśmy też bohaterów znanych nam baśni. Ostatni tydzień miesiąca poświęciliśmy na temat o dawnych czasach – dinozaurach i czasach prehistorycznych, kiedy powstawał węgiel.

Te dwa miesiące zleciały nam nie wiadomo kiedy. Zdążyliśmy się do siebie przyzwyczaić i polubić. A w najbliższym czasie czekają nas ogromne zmiany, ale o tym napiszę następnym razem.

Katarzyna Słysz

działania maj/czerwiec/lipiec 2014
działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego