"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zarzeczu nr 3

Działania styczeń/luty 2013

Oto skrót tego, czym Kompetentne Przedszkolaki z Zarzecza 3 zajmowały się styczniu i lutym.

Zwierzęta zimą - Dzieci porównywały jak ptaki i inne zwierzęta radzą sobie w lecie i w zimie w zbieraniu pokarmu, przynosiły karmę dla ptaków i wspólnie dokarmialiśmy je w przedszkolu.

Ciepło i zimno - Przeprowadzaliśmy doświadczenia i zabawy badawcze by stwierdzić co jest ciepłe i co zimne. Okazało się, że zimny jest nie tylko lód i śnieg, ale też np. metal. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa orientacyjna ciepło-zimno.

Dla babci i dziadka - Omawiając ten temat dzieci opowiadały o swoich doświadczeniach z dziadkami, rysowały ich portrety, uczyły się wierszy i piosenek, które zaprezentowały dziadkom na przedstawieniu.

Książki - W trakcie tego tygodnia były zajęcia związane z poznaniem książki, jej przeznaczenia, budowy, konieczności korzystania z niej. Dzieci opowiadały o swojej ulubionej książce i robiły do niej ilustracje.

Ruch to zdrowie - Dzieci dowiedziały się, że ruch to podstawa do tego, by dobrze się rozwijać, podczas zajęć na sali gimnastycznej dzieci ćwiczyły swoją zręczność, sprawność, szybkość.

Zabawy matematyczne - Przedszkolaki zapoznały się z liczydłem i jego przeznaczeniem, za jego pomocą rozwiązywały proste zadania tekstowe. Oprócz tego liczyły np. dźwięki wydawane przez instrument, dobierały w pary odpowiednie elementy, dodawały i odejmowały na konkretach.

Katarzyna Półkoszek