"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zarzeczu nr 3

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

Podczas ostatnich trzech miesięcy roku szkolnego 2012/2013 wydarzyło się u nas wiele ciekawych rzeczy.

W maju z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka zorganizowaliśmy wspólną uroczystość. Impreza odbyła się w przepięknej scenerii zarzeckiego pałacu. Mamy obejrzały krótki występ swoich dzieci, a później odbyły się wspólne tańce i zabawy prowadzone przez panią wodzirej. Humory wszystkim dopisywały, tym bardziej że wszystko zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

W pierwszym tygodniu czerwca przedszkolaki z Zarzecza wybrały się na wycieczkę do zoo do Zamościa. Pogoda dopisała, zwierzaki w zoo chętnie pozowały do zdjęć, a pierogi w pobliskiej pierogarni były wyśmienite. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Ponieważ koniec roku zbliżał się wielkimi krokami 28. czerwca zakończyliśmy oficjalnie rok szkolny 2012/2013. Wraz z całą szkołą udaliśmy się do kościoła na Mszę św., a potem w Sali przedszkolnej odbyło się wręczanie dyplomów, gratulacje, podziękowania.

Część przedszkolaków wyjechała na wakacyjny odpoczynek, ale niektórzy chodzili do przedszkola jeszcze przez lipiec. I właśnie 02 lipca odbyło się spotkanie szkoleniowe, które po raz pierwszy miało formę pikniku rodzinnego. Pomysł okazał się wspaniały, ponieważ przyszły całe rodziny, by wspólnie tańczyć, śpiewać, bawić się. Obowiązkowo był grill i wiele innych przysmaków, przy których dzieci i rodzice mogli wspólnie spędzić czas.

Natomiast w terminie 22-26 lipca gościliśmy w naszym przedszkolu 2 studentów - z Australii i Brazylii, którzy przyjechali w ramach projektu International Kindergarden.
Nasi goście - Taisse i Bruce - próbowali nauczyć nas prostych słówek i zwrotów w j. angielskim, opowiadali o kulturze swojego kraju, pokazywali zdjęcia, flagi, uczyli tańców narodowych. Dzieci niezrażeni barierą językową grali z nimi w łamigłówki, układali puzzle, malowali farbami. Było to dla nas wszystkich niesamowite doświadczenie.

Katarzyna Półkoszek