"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Zarzeczu nr 3

Działania styczeń / luty 2014

W miesiącach styczniu i lutym w ośrodku przedszkolnym  Zarzecze 3 zostały przeprowadzone następujące tematy:
Nowy Rok   Dzieci zapoznały sie z nazwami miesięcy i próbowały je zapamiętać, wysłuchały wiersza ”Nowy rok i wykonały do niego ilustracje.
Pory roku   Podczas tego tematu zostały utrwalone kolejność i nazwy pór roku, było wiele zabaw i ćwiczeń pomagających zapamiętać charakterystyczne cechy pór roku. Wspólnie wykonaliśmy kalendarz pór roku.
Karnawał  Dzieci pracowały z ilustracją ’Bal maskowy”, tworzyły poprawne wypowiedzi, przeliczały poszczególne elementy na obrazku.
Wykonały z balonów ”Karnawałowego ludka”  i nauczyły się piosenki i tańca ‘ Przedszkolna samba”. Wspólnie z rodzicami uczestniczyli w zabawie karnawałowej wraz z uczniami naszej szkoły.
W tym czasie odbyło się także spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którym dzieci przedstawiły przygotowane wcześniej jasełka oraz wiersze i piosenki  o tej tematyce.
 Dzieci utrwalały soją wiedze i umiejętności z zakresu matematyki opierając się na zabawach ruchowych, ćwiczeń z liczydłem, tworzeniu róznych zbiorów, poznawaniu zapisu cyfr.
Na koniec odbył się wspólny poczęstunek dla gości i przedszkolaków. Najpierw oglądaliśmy przyniesione przez dzieci książeczki, omawialiśmy dlaczego dzieci akurat je najbardziej lubią. Przez kolejne dni czytaliśmy wybierane przez dzieci baśnie( Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Dzikie łabędzie)Dzieci robiły ilustracje do ich treści, próbowały inscenizować wybrane sceny z bajek.
Dzieci zapoznały się z nazwami 5 zmysłów, które próbowały zapamiętać, przez kolejne dni omawialiśmy każdy ze zmysłów, zwracając uwagę na rolę jaką one pełnią. Dzieci zapoznały się pokrótce np. z budową oka czy działaniem ucha; próbowały sobie wyobrazić jak to byłoby gdyby jednego ze zmysłów zabrakło

Katarzyna Półkoszek