"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Żurawiczkach

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Poznajemy sklepy
W maju dzieci rozmawiały o sklepach i ich rodzajach. Próbowały odgadnąć, w jakich sklepach pani zrobiła zakupy oglądając przyniesione przez panią towary. W następnych dniach, dzieci postanowiły zabawić się w sprzedawców i klientów w zorganizowanym w sali sklepiku. A żeby wszystko poznać jeszcze lepiej, postanowiliśmy udać się na wycieczkę do sklepu spożywczego ,, ADS” – w dniu16 maja 2014r. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały asortyment sklepu oraz miały możliwość poznania tak wielu warzyw i owoców. Następnie po zwiedzeniu sklepu , zaplecza ,dzieci ustawiły się w kolejce, aby dokonać zakupów. Było to duże przeżycie dla dzieci, które po raz pierwszy miały do czynienia z prawdziwym kupowaniem produktu. Po dokonaniu zakupów  dzieci podziękowały  za miłe spotkanie. Ta wycieczka do sklepu dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.

Wizyta w piekarni ,,BAMAL ’’- Dnia 29.05.2014r Przedszkolaki wybrały się do młyna i piekarni ,,Bamal” w Pelnatyczach. Jak powstaje chleb?  na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź, ale dodatkowo miały możliwość zwiedzić piekarnię, zapoznać się z pracą piekarza oraz poznać pełny cykl powstawania pieczywa. Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak otrzymał świeżutką i pyszną bułeczkę.

Festyn rodzinny pod hasłem ,, Czas na zdrowie” - W niedzielę 1 czerwca 2014r w dniu dziecka przy Zespole Szkół w Żurawiczkach odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem projektu ”czas na zdrowie” realizowanym przez gimnazjalistów .Podczas imprezy  życzenia Dzieciom  w dniu ich święta  złożyli: Dyrektor Zespołu Szkół  Teresa Pieniążek oraz Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki. W czasie programu artystycznego przedszkolaki wykonały dla gości taniec ,,Kujawiaczek’ oraz piosenkę pt: ,,Słodka Mama’’  .Odbył się również konkurs plastyczny ,,czas na zdrowie ‘’ gdzie dzieci brały czynny udział i zdobyły dyplom oraz nagrody. Po uroczystości czekało wiele atrakcji tj: przejazd bryczką, malowanie twarzy, konkurencje sportowe,  zabawa taneczna, które dostarczyły dzieciom wielu wrażeń. W wolnych chwilach wszyscy mogli skosztować żywności ekologicznej , poczęstować się owocami , sokami, serkami , chlebem … . Podsumowaniem dnia było wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom poszczególnych konkurencji oraz upominków wszystkim biorącym udział w zabawie.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu trwał również w  drugim dniu 02.06.2014r . Tego dnia przedszkolacy  wzięli udział w zabawach integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz konkurencjach sportowych: tor przeszkód .Po pokonaniu toru czekała nagroda w postaci medali oraz słodki poczęstunek lody .Dzieci również puszczały bańki mydlane, bawiły się balonami i najważniejsze – wszystkim tym atrakcjom towarzyszył szczery dziecięcy uśmiech.

Parafiada Rodzinna - w niedzielę 15 czerwca 2014 r.  nasze przedszkolaki wraz z rodzicami i mieszkańcami wioski mieli przyjemność uczestniczenia w drugiej już Parafiadzie - festynie rodzinnym organizowanym przez ojców z parafii Żurawiczki przy współudziale władz samorządowych, organizacji działających na terenie naszej parafii, oraz mieszkańców. Przedszkolaki  podczas występu zatańczyły ,,Trojaka” i zaśpiewały piosenkę pt: ,,Słodka mama”. Po występach czekało wiele atrakcji dla dzieci i rodziców oraz degustacja  różnych potraw .Był to mile spędzony czas.

Piknik Rodzinny - W dniu 17.06.2013r. o godzinie 16.30 do 19.30 odbył się Piknik Rodzinny przy Zespole Szkół im. św. Brata Alberta w Żurawiczkach na terenie ogrodu przedszkolnego. Piknik prowadziła Trenerka Fundacji Komeńskiego Pani Anna Kosk. Piknik bogaty był w szereg atrakcji dla dzieci np.: tor przeszkód , bańki mydlane, rzut do celu ,budowanie  z klocków , lepienie z masy ziemniaczanej oraz  zabawy rodziców i dzieci z chustą animacyjną . Podczas pikniku wszyscy częstowali się kiełbaską gilową upieczoną przez Pana Janka Orzechowskiego tatusia Milenki. Cały piknik przebiegł w atmosferze radości i zadowolenia o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zakończenie roku przedszkolnego 2013/2014 - W dniu 27.06.2013r - odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego razem z całą szkołą . Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., następnie wszyscy  spotkali się na sali gimnastycznej szkoły. Po powitaniu wszystkich przez panią Dyrektor Szkoły Teresę Pieniążek ,został zaprezentowany program artystycznym w którym to nasze przedszkolaki brały czynny udział . Dzieci tańczyły do piosenki pt: ,,Jagódki” .Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom dyplomy i życzyła powodzenia i sukcesów na dalszej drodze edukacji. Później przeszliśmy do sali przedszkolnej gdzie zostały wręczone pamiątki dla dzieci.

Urodziny - w miesiącu lipcu swoje 5 urodzinki świętowała Oliwka Pelc . Było bardzo słodko i wesoło . Życzymy  Oliwce spełnienia marzeń i dużo zdrowia :)

Konferencja  podsumowująca projekt ,,Kompetentne Przedszkolaki ‘’  - podczas konferencji  w dniu 03.07.2014r nasze przedszkolaki brały udział w  programie artystycznym razem z dziećmi z punktów przedszkolnych ,gdzie zatańczyły taniec ,,Kujawiak” oraz zaśpiewały wspólną piosenkę pt: ,,Walczyk szczęśliwych dzieci’’.

Lipiec w przedszkolu był bogaty w zabawy, piesze wyprawy, spotkania z przyjaciółmi. Naszym tematem przewodnim było Lato, które jest czasem zabaw i odpoczynku relaksu i beztroskiej zabawy przy promieniach słońca. Aby ten czas spędzony był zdrowy i bezpieczny przedszkolaki rozmawiały na temat rad i propozycji przyjemnego wypoczynku. Odbyło się również wiele zabaw ruchowych i sprawnościowych  oraz powstało dużo prac plastycznych: motyle, biedronki , pszczółki , letnia łąka  .

Wszystkim dzieciom życzę szczęśliwego czasu odpoczynku, pobytu na łonie natury. A kiedy już wypełni się czas odpoczynku letniego życzę miłego powrotu do przedszkola równie pięknego jak nasz  świat. Do zobaczenia 1 września 2014r.